Ko mokosi būsimi metalo apdirbimo staklininkai?

Metalo apdirbimo staklininko kvalifikacijos siekiantys asmenys bus mokomi mašinų gamybos ir metalų tekinimo, gręžimo, frezavimo, šlifavimo technologijų. Specialistas bus ruošiamas atlikti metalo apdirbimo staklių priežiūros ir remonto darbus. Metalo apdirbimo staklininkas – tai universalus specialistas, išmanantis apie gamybos žaliavas, turintis elektrotechnikos pagrindus, gebantis skaityti brėžinius bei pats juos ruošti. Tokiam specialistui taip pat aktualu gebėti atlikti techninius matavimus ir naudoti įvairias ruošinių apdorojimo technologijas. 

Kokios karjeros perspektyvos?

Baigę mokymo programą absolventai gali dirbti metalo apdirbimo ir įvairių mechaninių mašinų gamybos įmonėse. Šių specialistų poreikis darbo rinkoje, Darbo biržos duomenimis, yra ypač aukštas. Pramonės įmonės, kuriose gali dirbti šios krypties specialistai, priklauso vienam iš labiausiai besivystančių ir moderniausių šalyje sektorių. Baigę mokymo programą asmenys mokymąsi gali tęsti pagal inžinerinės krypties aukštojo mokslo programas.

Praktika ir bendradarbiavimas

Mokymo programa, parengta Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro specialistų konsultuojantis su metalo apdorojimo įrenginių gamybos ir metalo apdorojimo veiklą vystančios įmonės „Technometalas“ atstovais. Mokymo centras yra Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos narys ir bendradarbiauja su inžinerinės krypties įmonėmis, organizuodamas mokinių praktiką.

Nerijus Poliakas - mokymo centro absolventas, profesijos mokytojas ir įmonės "Standa" CNC frezavimo staklių operatorius-programuotojas

Nerijus Poliakas

Prisipažinsiu, baigęs mokyklą, nežinojau, kuo noriu būti. Tuo metu specialybę profesinėje mokykloje rinkausi gana atsitiktinai, tačiau ilgainiui mokydamasis susipažinau su daugiau ten dėstomų įdomių sričių – ypatingai susidomėjau metalo apdirbimu.

 Labiausia jaudinantis momentas – savo rankomis pagaminti realų ir čia pat pritaikomą, funkcionuojantį produktą. Šis patyrimas mane privertė suprasti, kokį kelią pasirinkti. Baigęs profesinę mokyklą buvau pakviestas čia dirbti mokytoju – dirbu su metalo apdirbimo staklininkais ir mechatronikais -, o taip pat iškart įstojau į kolegiją, kur greitu metu baigsiu mechaninių technologijų inžinerijos studijas. 

 Lygiagrečiai šiuo metu dirbu ir mėgstamą darbą vienoje iš įmonių, kur esu atsakingas už detalių apdirbimo technologijos kūrimą, staklių programavimą pagal turimą apdirbimo technologiją, jų aptarnavimą ir detalių gamybą. Džiaugiuosi tuo, ką dabar darau ir judu tik pirmyn!

Dokumentų priėmimas

Norinčių mokytis dokumentų priėmimas vykdomas Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Energetikos ir mechatronikos skyriuje adresu Kalvarijų g. 159, Vilnius, Kontaktai: www.ems.vtvpmc.lt, tel. 8 640 19536, el. p.energetikossk@vtvpmc.vilnius.lm.lt.

2016–2017 mokslo metų priėmimas vykdomas nuo gegužės 23 d. iki rugsėjo 9 d. mokymo centro padaliniuose darbo dienomis nuo 8:00 iki 16:00. Išskyrus antradieniais, kuomet priėmimo komisija dirbs vėlyvesniu laiku - nuo 10:00 iki 18:00. Pastarasis, lankstesnis laikas, pasirinktas atsižvelgiant į kasmetinius dirbančių asmenų pageidavimus.

Priėmimo metu taikomas 3 eurų mokestis, būtina pateikti šiuos dokumentus:

  • Prašymas (užpildomas atvykus į mokyklą);
  • Išsilavinimo dokumentas (stojantiems po 12 klasių - vidurinės mokyklos baigimo dokumento originalas ir, jei asmuo jau turi įgijęs kvalifikaciją - diplomo ir jo priedelio kopija);
  • Sveikatos pažyma (pilnamečiams - 086/a forma, kreiptis pas šeimos gydytoją);
  • Keturios nuotraukos dokumentams (matmenys 3 x 4);
  • Asmens dokumentas ir jo kopija (pasas arba asmens tapatybės kortelė);
  • Papildomi dokumentai: Pedagoginės psichologinės tarnybos pažyma (specialiųjų poreikių asmenims iki 21 m.).

Daugiau informacijos adresu www.vtvpmc.lt