Darbo rinka diktuoja specialistų poreikį

Darbo rinkos tyrimų duomenimis, net 54 procentai visų sukuriamų darbo vietų yra skirta kvalifikuotiems darbininkams, tai yra profesinių mokyklų absolventams. Kitą darbo rinkos dalį pasidalija aukštąjį išsilavinimą turintys specialistai (22 procentai) ir nekvalifikuoti darbininkai (24 procentai).

Darbo biržos parengtame įsidarbinimo galimybių barometre absoliučią daugumą užima kvalifikacijos, įgyjamos profesinio mokymo institucijose. Jų tarpe ypač aukštas įsidarbinimo galimybes turi būtent inžinerinės krypties specialistai: elektromechanikai, elektromonteriai, pastatų ir kitokie elektrikai, sunkiasvorių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, metalinių konstrukcijų ruošėjai ir montuotojai, suvirintojai ir t. t.

Stebina ir mokymo sąlygos, ir būsimas atlyginimas

Mokymo centre 2014 m. atidaryti modernūs Inžinerinės pramonės bei Energetikos ir mechatronikos praktinio mokymo centrai. Investicijos į energetikos ir elektronikos, mechatronikos, suvirinimo ir metalo apdirbimo bei kompiuterines technologijas siekia iki 6 milijonų eurų.

Analogų Lietuvoje neturinčia mokomąja įranga praktinio mokymo metu naudojasi mokymo centre ruošiami specialistai: automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikai,energetinių sistemų elektronikaimetalo apdirbimo staklininkaisuvirintojai.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Transporto ir verslo skyriaus vedėjo Vitalijaus Zaleskio teigimu, Lietuvoje aiškėja realija, jog įgijus profesinį išsilavinimą galima tikėtis patrauklaus darbo užmokesčio.

„Darbdaviai patys kreipiasi į mus, ieškodami jiems reikalingų specialistų. Žinoma, atlyginimas priklauso nuo darbuotojo gebėjimų bei įmonės požiūrio, tačiau 1000 eurų startas dirbti pradedančiam tarptautinių vežimų vairuotojui-ekspeditoriuilogistui-ekspeditoriuiautoremontininkui ar suvirintojui nėra jokia staigmena,“ – teigia V. Zaleskis.

Pasak profesinės mokyklos vadovo, mokymo centre ruošiami tarptautinių vežimų vairuotojo-ekspeditoriaus specialybės absolventai jau eilę metų įsidarbina 100 procentų.

Primename, kad mokymo centras iki rugsėjo 9 d. vykdo priėmimą net pagal 26 skirtingų sričių mokymo programas. Priimami turintys pagrindinį, baigę 10 klasių, ir vidurinį išsilavinimą, baigę 12 klasių.

Pirmumo teisę stojant turi siekiantys įgyti pirmą profesinę kvalifikaciją, tačiau norintys naujų profesinių iššūkių asmenys, net ir jau turintys profesinį ar aukštąjį mokslą, taip pat gali mokytis nemokamai. Profesinis mokymas Lietuvoje yra nemokamas. 

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro informacija | www.vtvpmc.lt