Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė V. Račelienė dirba Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Administravimo ir paslaugų skyriuje. Čia ji kasmet sėkmingai lietuvių kalbos egzaminui rengia skirtingas profesijas pasirinkusius, tačiau mokykloje kartu ir vidurinį išsilavinimą įgysiančius 11-12 klasių jaunuolius. 

 

Pedagogė kiekvieną dieną stengiasi perversti naujausius spaudinius ir domisi, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje. "Ieškau naujienų ir pamokoms, nes moksleiviams besimokant rašyti samprotavimo rašynius jie turi remtis ne tik literatūros faktais, bet ir turėti kultūrinio, istorinio konteksto žinių," - pasakoja V. Račelienė. 

 

Paklausta, kokius laikraščius ar žurnalus skaito mieliausiai, mokytoja tikina negalinti nurodyti vieno ar keletos konkrečių spaudinių. Pasak jos, yra tokių leidinių, žurnalų, kuruos vadina autobusiniais arba viešojo transporto leidiniais: "Juos gali skaityti, važiuodamas nuo vienos stotelės prie kitos, ir čia pat perskaitęs pamiršti, palikti kitiems, kad ir jie galėtų pasiskaityti." Pirmenybę pedagogė skiria profesinei literatūrai: mėgsta leidinius, kuriuose pristatomos naujos knygos, varto tokius žurnalus kaip "Gimtasis žodis" ir "Gimtoji kalba", domisi "Švietimo naujienų" publikacijomis. 

 

Interviu su lituaniste Vaida Račeliene galite pamatyti čia. 

 

Video autoriai - multimedijos specialybės absolventai Algis Dmukauskas ir Egidijus Stasiūnas