2014 m. rugsėjį po Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro stogu įsikūrė analogų Lietuvoje neturinti INFOBALT Tech City IT Akademija. Joje tuomet pradėjo mokytis pirmoji Java programuotojų grupė. Prie mokymo programos įgyvendinimo aktyviai prisidėjo viena didžiausių Lietuvoje IT įmonių "EIS Group Lietuva", kurioje dirbantys profesionalai dalijosi patirtimi su 28 būsimais Java programavimo specialistais. Po intensivių teorinių kursų praktinis mokymas pameistrystės forma buvo vykdomas būtent minėtoje įmonėje. Šiandien "EIS Group Lietuva" kolektyve toliau sėkmingai dirba net 12 mokymo programos absolventų, o praktiką atlieka dar trys antrosios kartos Java programuotojo specialybės mokiniai. 

Pameistryste 1

Padėką už sėkmingą pameistrystės įgyvendinimą atsiėmė UAB "EIS Group Lietuva" direktoriaus pavaduotoja kokybei Julija Radvilavičienė

Konferencijoje, kurioje dalyvavo Latvijos, Estijos, Austrijos, Lietuvos profesinio mokymo įstaigų ir darbdavių atstovai, tarptautiniai ekspertai buvo diskutuojama šiomis temomis: ar gali visi pameistrystės dalyviai būti laimėtojais? kaip tai pasiekti efektyviausiu ir optimaliausiu būdu? Buvo pristatytos mokymosi darbo vietoje bei pameistrystės įgyvendinimo praktikos, pasidalyta patirtimi.

Pameistryste 2

Padėką atsiėmė Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Putnaitė

„Pameistrystė dabartiniu metu tapo vienu iš raktinių žodžių, sprendžiant nedarbo ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumo, ekonomikos plėtros problemas visoje Europos Sąjungoje. Turbūt turėtume sutikti, kad tai – ne vienintelis išsigelbėjimas, tačiau taip pat turėtume pripažinti, kad efektyviai ir optimaliai įgyvendinama pameistrystė gali ženkliai padėti sprendžiant šias problemas,“- renginio metu susirinkusiems teigė ministrė A. Pitrėnienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, mokymą pameistrystės forma šiuo metu siūlo 12 profesinio mokymo įstaigų, 5 darbo rinkos mokymo centrai, taip pat kvalifikuotus darbuotojus priimančios įmonės. Pameistrystės būdu Lietuvoje jau mokėsi apie 1500 asmenų.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro informacija | www.vtvpmc.lt