Pasak muziejaus darbuotojos, renkantis kunigo profesiją V. Mykolaičiui-Putinui spaudimą darė griežtas tėvas. Rašytojas taip pat buvęs gana gabus dailei, nors ir turėjo sutrikimą - neskyrė spalvų. O jo autoritetu visada buvo Maironis. 

Putino muziejus 2

Putino muziejus 3

Muziejuje mokiniai apžiūrėjo autentišką svetainės, miegamojo, darbo kambario aplinką ir mėgino atspėti bute esančių senovinių daiktų paskirtį. 

Po apsilankymo mokiniai dalijosi mintimis. ”Poetas savo gimtinėje turėjo numylėtą kalną, ant kurio dažnai užkopdavo ir atsipalaiduodavo. V. Mykolaičio–Putino įkvėpėjas buvo Maironis. Net nupiešė jo paveikslą. Būdamas kunigu jautėsi nejaukiai, slapta vedė, todėl ir buvo išbrauktas iš kunigų luomo," - įspūdį palikusius faktus minėjo būsima slaugytoja Greta Šostak. Jos kolegė Viktorija Bibnis primena, kad "kai V. Mykolaitis-Putinas parvykdavovo į tėviškę, tada artimieji namus sutvarkydavo iki blizgesio ir kreipdavosi į jį ne “sūnau”, o “Kunigėli”."

Kviečiame ir kitus apsilankyti rašytojo namuose. Daugiau informacijos rasite čia: http://www.vilniausmuziejai.lt/putinas/apie_muzieju.php

Putino muziejus 1

Putino muziejus 4

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro informacija | www.vtvpmc.lt