Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytojas Artūras Labakojis sako, kad santechnikai supranta, jog rinkoje yra paklausūs, todėl ir atlyginimų kriterijus taiko nemažus: „Šiuo metu rinkoje tokia situacija, kad už 900 eurų dar ne kiekvieną santechniką gali prisivilioti dirbti įmonėje. Sakyčiau, kad vidutinis santechniko, išmanančio savo darbą, atlyginimas šiuo metu yra 900-1500 eurų.“

Santechniko specialybė naudinga tuomet, kai norisi būti nepriklausomu darbuotoju ir susikurti savo darbo taisykles, teigia mokytojas. Mat santechnikas, susikooperavęs su keliais specialistais, gali tapti puikiu meistru ir dirbti tik pagal individualius užsakymus. „Santechnika susidomi vis daugiau ir įvairių žmonių. Sulaukiame žmonių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą ar turinčių net kelis diplomus. Santechnikais mokytis ateina teisininkai, į atsargą išėję karininkai, kiti specialistai. Nemažai mokinių ateina įgyti šią profesiją, nes sužino, kad galima uždirbti “gerus pinigus”. Kai kas jau būna išbandęs šį darbą ir nori tiesiog gauti pažymėjimą, kad galėtų dirbti legaliai. O pasirinkimo laisvė labai didelė, mat santechnikos gana platus profilis: vidaus santechnika, karštas ir šaltas vanduo, nuotekos, šildymas, lauko sistemos, nuotekų valymo sistemos ir pan.“

Mokytojas sako, jog santechniko profesija ypač patraukli tuo, kad išmokus ją, apie tai, kaip uždirbti vieną kitą eurą, galvoti daugiau nebereikės. Pasak jo, būtent ši mintis ir noras ateityje turėti bent kažkokias garantijas, susijusias su darbu ir pajamomis, santechniko duonos mokytis traukia vis daugiau jaunų ir vyresnio amžiaus vyrų. „Jei santechnikas gerai dirba, jis visuomet turės savo klientų. Vienas patenkintas klientas perduos kitam, šis dar kitam ir tai - geriausia garantija, kad užsakymų visuomet bus. Santechnikui geriausia reklama - padarytas darbas“, - tvirtina A. Labakojis.

Mokytojas priduria, kad santechniku tikrai negali būti bet koks žmogus: „Čia reikia labai daug kruopštumo ir atsakomybės. Juk santechnika - tai darbas su vandeniu. Jei ką nors ne taip padarei septintame aukšte, kils didelių problemų kitiems gyventojams. O ką jau kalbėti apie naujausias technologijas, realybės ribas pralenkiančius klientų norus, kuriuos reikia analizuoti ir bandyti įgyvendinti.“

SERGEJUS, santechnikas (Mokymo centro mokinys):
Aš nusprendžiau būti santechniku dėl galimybės dirbti ne samdomame darbe, o tarsi būti nepriklausomu verslininku. Esu toks žmogus, kuriam norisi pačiam dėlioti savo darbo valandas. Iki tol, kol nusprendžiau imtis santechnikos, buvau sistemų administratorius įmonėje, prižiūrėjau IT serverius. Dabar kuriu planus, kaip po mokslų galėčiau pradėti dirbti. Manau, pirmiausia bandysiu vienas, o vėliau ieškosiu kolegų ir bandysiu suburti profesionalią, patikimą brigadą. Pasirinkimas labai platus, bet aš pats norėčiau orientuotis į šildymo sistemas, man tai atrodo įdomiausia ir artimiausia sfera.

Mokantis reikia įsisavinti labai daug žinių. Vyksta teorinis mokymas, duodami patikrinimai, o galiausiai žinios dar įvertinamos ir praktinio egzamino metu. Neužtenka tik pasiklausyti, ką kalba dėstytojas, reikia dalyvauti, eksperimentuoti, ruoštis, atlikti užduotis namuose. Mokymo programa apima nuo paprasčiausio vamzdžių surinkimo iki vamzdžių litavimo, sudėtingiausių sujungimų, kuriuos galima atlikti tik programuojant.

ALEKSANDRAS, santechnikas (Mokymo centro mokinys):
Aš 24 metus dirbau palydovu tolimuosiuose traukinių maršrutuose, bet amžiaus riba artėjo ir dirbti aptarnavimo sferoje nebesinorėjo. Galėjau likti darbe, susijusiame su logistika, tačiau labai norėjosi išbandyti ką nors naujo. Santechnika man visuomet buvo įdomi, aš ir be mokslų namuose visuomet stengiuosi viską susitvarkyti pats. Be to, šią profesiją parekomendavo ir keli pažįstami, kurie jau dirba statybų srityje.

Manau, man ir mokytis nesunku todėl, kad mane traukia ši sritis. Čia reikia analizuoti, planuoti, skaičiuoti. O kai turi motyvaciją, kai tau tai kažkas naujo ir įdomaus, tuomet ir žinias pavyksta lengviau įsisavinti, ir praktikoje viskas geriau išeina. Žinoma, reikia daug skaityti, būti kruopščiam, išmanyti daug detalių, visam tam reikia užsispyrimo. Aš pats neketinu dirbti savarankiškai, jau turiu darbo vietą įmonėje, kurioje ir pradėsiu santechniko darbą. Svarbiausia, neužsimoti per plačiai ir geriau rinktis konkrečią sferą, kad galėtum tapti iš tiesų geru specialistu. 

Kviečiame registruotis Santechniko kursams nuo:

·         Gegužės 9 d.

·         Birželio 6 d.

Daugiau informacijos:

·         Tel. (8 5) 269 73 69

·         El. p. registracija@mokymas.eu

·         www.mokymas.eu