Jei nesate iš tų, kurie bijosi stereotipų ir veržiatės į kūrybiškus išbandymus, maloniai kviečiame mokinių grupes ir jų mokytojus sudalyvauti praktinėse, netradicinėse technologijų pamokose, kūrybinėse dirbtuvėse, registruotis į pažintinius vizitus. Daugiau informacijos (čia).

 

JAUNOJO ELEKTRONIKO ABC

 

Užsiėmimą veda

Vyr. profesijos mokytojas Algirdas Gaidys, turintis ilgametę darbo patirtį profesiniame mokyme ir gamybos sektoriuje.

 

Užsiėmimo vieta

Energetikos ir mechatronikos skyrius (Kalvarijų g. 159, Vilnius). Artimiausia viešojo transporto stotelė - Jono Kazlausko st.

 

Užsiėmimo laikas ir trukmė

Netradicinė pamoka pagal pageidavimus gali trukti 1 arba 2 pamokas. Lankytojų grupės priimamos pirmadieniais ir antradieniais Jums patogiu laiku.

 

Dalyviai

9-12 klasių mokiniai, jų mokytojai ir tėvai.

 

Užsiėmimo turinys

  • Mokiniai susipažins su elektros variklių tipais ir jų valdymo schemomis, išmoks sujungti elektrinę grandinę, montuos elektrines schemas.
  • Vos per vieną pamoką arba dviejų pamokų ciklą mokiniai sužinos, kas yra ir kaip atrodo skirtingų variklių tipų pajungimo schemos, elektrotechninės medžiagos ir techninės priemonės, asinchroninis variklis su trumpai sujungtu rotoriumi, elektromagnetinis kontaktorius, valdymo pultas su dviem arba trimis mygtukais, lydieji saugikliai, šiluminė relė, jungiamieji laidai, elektros montuotojo įrankiai, elektros variklio elektrinė principinė valdymo schema ir dar daug kitų tik iš pažiūros sudėtingų dalykų. 
  • Užsiėmimo metu mokiniai turės patys teisingai sumontuoti variklio valdymo schemą, surinks ją ir išbandys, ar veikia.
  • Su mokytojo pagalba mokiniai atliks dešimt veiksmų pagal nustatytą darbo tvarką: 1) perskaitys nurodytą literatūrą ir darbo aprašą, 2) susipažins su elektros varikliu ir valdymo aparatais, 3) užrašys elektros variklio ir elektrinių valdymo aparatų  elektrinius parametrus, 4) pateiktus etiketėse arba jų aprašuose, 5) vadovaudamiesi pateikta elektrine principine schema sujunks variklio valdymo elektrinę grandinę ir pateiks ją profesijos mokytojui, 6) profesijos mokytojui leidus prijungs maketą prie maitinimo tinklo, 7) nuspaus paleidimo mygtuką SBC1 ir stebės, kaip veikia elektros variklis, 7) nuspaus mygtuką SBT1 ir sustabdys variklį, 8) atjunks maketą nuo maitinimo tinklo, 9) išardys surinktą elektrinę schemą, 10) sutvarkys darbo vietą, įrankius ir medžiagas sudės į jiems skirtas vietas.

Registracija

Norėdami užsiregistruoti į užsiėmimą kreipkitės nurodytais kontaktais: Danguolė Kazlauskienė, tel. (8 5) 247 7574, el. p.  aps.biblioteka@gmail.com

 

Su užsiėmimo turiniu susijusi specialybė

Energetinių sistemų elektronikas

 

 

Elektronikas