Tačiau apie studijų kokybę ir pasaulinį lygmenį byloja ne tik reitingai, bet ir asmeninė absolventų ir studentų patirtis, atskleidžianti tikruosius studijų SSE Riga privalumus ir išskirtinumą.  Niekas kitas negalėtų geriau papasakoti apie kasdieninius užkulisius ir atskleisti, kokios galimybės atsiveria po universiteto baigimo. Būtent dėl šios priežasties keli SSE Riga alumnai ir studentai sutiko pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis, leisiančiomis kiekvienam iš Jūsų įsijausti į jų pozicijas ir sužinoti, kaip viskas Stokholmo aukštojoje ekonomikos ir verslo mokykloje vyksta iš tikrųjų. 

 

Atsakinėja Arnas Vedeckis, finansų analitikas kompanijoje ,,Evernord”, dabartinis SSE Riga trečiakusis

Kodėl pasirinkote studijas SSE Riga aukštojoje mokykloje?

Didžiausią postūmį studijuoti būtent SSE Riga darė aukšti mokyklos reitingai tarptautiniuose vertinimuose ir labai geri atsiliepimai iš ten studijavusių studentų, kurie dabar yra gerai žinomi ekonomikos ir verslo pasaulio atstovai.

Kuo, Jūsų nuomone, studijos SSE Riga skiriasi nuo studijų Lietuvos universitetuose?

Beveik visi dėstomi dalykai yra daugiau mažiau tie patys kaip ir Lietuvos universitetuose, tačiau jų pateikimas ir įsigilinimas į mokymosi disciplinas yra kardinaliai skirtingas. Iš mūsų visuomet reikalaudavo kur kas daugiau: ne išmokti, bet suprasti; įsigilinti į priežastis ir galimas pasėkmes, kitaip tariant, studijos buvo labiau analitinio pobūdžio. Studijos SSE Riga išsiskiria ir savo mokymosi metodais, labai vertinamas komandinis darbas.

Kaip apibūdintumėte SSE Riga bendruomenę?

SSE Riga bendruomenė - tai dar vienas iš universiteto išskirtinumų. Kadangi studentai atvyksta iš pakankamai skirtingų valstybių (skirtingų ekonominiu ir politiniu požiūriu), tai buvimas tokioje bendruomenėje labai praplėčia akiratį. Kadangi dauguma studentų yra labai motyvuoti, tai galima jausti pakankamai didelę konkurenciją, bet konkurenciją gerąja prasme, kuri labai skatina tobulėt ir visada siekti kur kas daugiau.

Trumpai papasakokite, kaip klostėsi Jūsų karjeros kelias po SSE baigimo? Kaip iš savo patirties galėtumėte įvertinti įsidarbinimo galimybes iškart po baigimo?

Finansų ir ekonomikos srityse mūsų universitetą žino visi ir jį vertiną kaip labai gerą, todėl karjeros pradžia, manyčiau, yra kur kas lengvesnė nei pabaigus studijas kur nors kitur. Nemaža dalis studentų dirba jau studijų metais (čia svarbu pabrėžti, jog dirba ne bet kur, bet su studijomis susijusius analitinius darbus), o nuolatinio darbo pasiūlymus beveik visi gauna dar nesibaigus 3 kursui.

Remiantis savo patirtimi, apibūdinkite, kokį įvaizdį SSE Riga baigę studentai yra sukurę kompanijose, kuriose jums yra tekę dirbti?

SSE Riga studento įvaizdis ekonomikos ir finansų srityse yra labai geras. Iš tavęs visuomet bus tikimasi kur kas daugiau nei iš kitų, kartelė iš tiesų tikrai užkelta, todėl kartais būna sunku to gero įvaizdžio nesugriauti ir atitikti darbdavių lūkesčius. Bet kokiu atveju, ieškanti pirmojo darbo, SSE Riga vardas tavo CV labai padeda.

 

Atsakinėja Kamilė Jociūtė, "Partners" programos koordinatorė Baltijos šalims kompanijoje ,,Google”

Pakomentuokite, kokius privalumus turi trejus metus trunkanti bakalauro programa?

Privalumai, mano akimis, du - pirmiausia tai dėstomų dalykų apimtis dėl trumpesnių bakalauro studijų nenukenčia, tiesiog reikia juos suspėti išmokti per trumpesnį laiką. Tai padeda įgyti laiko planavimo įgūdžių, bei nešvaistyti laiko tuščiai. Antras privalumas - universitetą baigi metais anksčiau nei tavo bendraamžiai ir gali greičiau įsilieti į darbo rinką, įgyti reikalingos patirties.

Kuo, Jūsų nuomone, studijos SSE Riga skiriasi nuo studijų Lietuvos universitetuose?

Pats didžiausias universiteto privalumas - universiteto bendruomenė: dėstytojai, administracija, alumnai bei esami studentai. Visi šie žmonės sukuria puikią ekosistemą motyvuotam jaunuoliui - padeda siekti tikslų, motyvuoja. Alumni asociacija yra nepamainoma ieškant naujų verslo kontaktų, o universitete dėstantys profesionalai iš įvairių valstybių bei universitetų suteikia aukščiausio lygio žinias.

Kaip apibūdintumėte SSE Riga bendruomenę?

SSE Riga bendruomenė - auksas! Tai žmonės, kuriuos sieja ypatingas ryšys, visi yra pasiruošę padėti vieni kitiems, paremti vieni kitus, dalintis ne tik istorijomis, bet ir resursais.

Kokios patirties, nesusijusios su moksliniais pasiekimias, jūs įgavote studijuodami SSE Riga?

Tokios patirties labai daug! Pirmiausia - laiko planavimas. Taip pat manau, kad SSE Riga išmokė atkaklumo, visada ir visur mąstyti savo galva, o ne sekti nusistovėjusiomis normomis, kūrybiškumo. Be to, padėjo išlavinti anglų kalbos žinias, išmokti puikiai rašyti akademinius darbus, kalbėti prieš auditoriją ar rodyti prezentaciją.

Kaip apibūdintumėte SSE Riga dėstytojus? Koks dėstytojas jums labiausiai patiko?

Visi SSE Riga dėstytojai - puikūs savo srities žinovai. Žinoma, kaip turbūt daugelis, mėgstamiausiais dėstytojais įvardinčiau Morten Hansen, ekonomikos dėstytoją; Roberts Kilis, kuris man dėstė antropologijos bei verslo etikos kursus; bei Talis Putnins - finansų ekonomikos dėstytojas.

Ką patartumėte būsimiems SSE Riga pirmakursiams?

Nusiteikite puikiai trijų metų kelionei, kuri bus įtempta, smagi, ir pavers jus nerealiais žmonėmis! :)

Trumpai papasakokite, kaip atsimenate studentišką gyvenimą Rygoje?

Studentiškas gyvenimas buvo puikus. Gyvenome nuomuojamuose butuose - mažiausiame gyvenome trise, o vėlesniais metais esu gyvenusi net ir 7-iese didžiuliame bute su pianinu arba pirtimi! Ryga - puikus miestas studentams, naktinis gyvenimas ten - labai aktyvus. Be to, Ryga žavi tuo, kad pajūris visiškai čia pat, ko man dabar labai trūksta Vilniuje.

Ka pamenate iš popamokinių veiklų SSE Riga? Ar buvote įsitraukę į organizacijų veiklą?

Taip, buvau labai aktyvi. Buvau Studentų Asociacijos informacijos komiteto pirmininkė (trumpai - Info.com), ten buvau atsakinga už "Newcomers Guide" (brošiūros naujiems studentams) bei "Yearbook" - mokyklos metraščio leidimą, taip pat organizavau keletą renginių - universiteto lietuvių vasaros susitikimą ir Lietuvos savaitę universitete minint kovo 11d. Taip pat buvau mokyklos žurnalo The Insider redaktorė. Studijų laiku taip pat aktyviai bendradarbiavome su Lietuvos ambasada Latvijoje, todėl buvau pagrindinis jų kontaktinis žmogus, padėdavome ambasadai organizuoti renginius, drauge dalyvaudavome kasmetinėje Europos dienoje. Taigi, veikiau daug ir gavau patirties organizuojant renginius, kuriant leidinius, ieškant rėmėjų.

Remiantis savo patirtimi, apibūdinkite, kokį įvaizdį SSE Riga baigę studentai yra sukurę kompanijose, kuriose jums yra tekę dirbti?

SSE Riga studentai labai vertinami Baltijos šalių įmonėse. Labai dažnai darbdavys jau būna samdęs žmogų iš SSE Riga ir todėl žino, ko gali tikėtis - motyvuoto darbuotojo, turinčio analitinį mąstymą bei bent pradinės patirties darbo rinkoje.

 

Atsakinėja Raimondas Paulavičius, CFO kompanijoje AB "Kauno tiltai"

Kokie trys žodžiai geriausiai apibūdintų studijas SSE Riga?

Sunku, smagu, verta.

Kuo, Jūsų nuomone, studijos SSE Riga skiriasi nuo studijų Lietuvos universitetuose?

Svarbiausias skirtumas - atranka. SSE Riga atrenka geriausius studentus, o studijuodamas su geriausiais - ir pačiam sau keli aukštesnius reikalavimus. Antras dalykas - mokymas nuosekliai (vienu metu dėstomas tik vienas, “maksimum” - du dalykai) - taip daug geriau galima suprasti ir įsigilinti į konkrečią programą.

Ar buvo naudingos vasaros darbo praktikos po pirmų ir antrų studijų metų? Ar buvo sunku jas susirasti?

Nebuvo sunku susirasti ir buvo labai naudingos.

Ką patartumėte stojantiesiems?

Būti savimi. Atranką vykdo patyrę žmonės, jie tikrai puikiai atskirs, ar esi tinkamas SSE Riga studentavimui. Tiesiog reikia nesijaudinti ir būti atviram.

Trumpai papasakokite, kaip klostėsi Jūsų karjeros kelias po SSE baigimo? Kaip iš savo patirties galėtumėte įvertinti įsidarbinimo galimybes iškart po baigimo?

Darbą man pasiūlė dar studijuojant. Pradėjau kaip ir dauguma – finansų analitiku. O toliau – ,,sky is the limit”!

Trumpai papasakokite, kaip atsimenate studentišką gyvenimą Rygoje?

Darbas / studijos / užklasinė veikla. Buvo nepaprastai intensyvu. Labai pavargdavau, bet ryte norėdavau dar.

 

Atsakinėja Milda Tylaitė, doktoranturos studentė, dėstytoja Stockholm School of Economics Švedijoje

Ar po bakalauro studijų baigimo SSE Riga studijavote magistrą?

Taip, SSE  Stokholme.

Kokie trys žodžiai geriausiai apibūdintų studijas SSE Riga?

Kontaktai, lankstumas, tarptautiškumas.

Kaip apibūdintumėte SSE Riga bendruomenę?

Glaudi, konkurencinga, draugai visam gyvenimui.

Kaip, remiantis savo patirtimi, galėtumėte apibūdinti studijų kokybę ir modulinę mokymosi sitemą?

Pasaulinė patirtis rodo, kad modulinė sistema veikia geriausiai, ir aš su tuo tikrai nesiginčysiu. SSE Riga kokybę galiu palyginti, pavyzdžiui, su nuolat Europos reitingų viršuje esančia SSE, ir, tiesa sakant, SSE Riga kokybė man atrodo niekuo ne prastesnė.

 

Parengė Emilija Ivanauskaitė ir Agnė Purlytė

http://www.sseriga.edu/en/