Psichologė Karolina Puzinaitė – jauna, žavi specialistė – dar visai neseniai įsiliejo į Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro kolektyvą, tačiau jau užsitarnavo kolegų pagarbą ir imasi pirmųjų reikšmingų veiklų bei projektų, siekdama prisidėti kuriant saugesnę ir jaukesnę aplinką mokiniams. Mergina, baigusi bakalauro ir magistro psichologijos studijas, turėjo progos padirbėti psichologe kitoje mokykloje ir, įgijusi darbinės patirties, į mokymo centrą atėjo su aiškia veiklos vizija. Kviečiame susipažinti. 

Psichologo darbas – padėti žmogui įsiklausyti į savo norus

Aš, kaip psichologė, nesiekiu auklėti žmogaus, kuris kreipėsi pagalbos, - svarbiausia man yra jam padėti atpažinti ir įsisąmoninti savo norus. Paradoksalu, kad vaikystėje kiekvienas iš mūsų gerai žinojome, ko norime, deja, suaugę (dėl atitinkamo tėvų elgesio) pamiršome, kaip įsiklausyti į savo norus, nebemokame jų atpažinti ir imame juos ignoruoti.

Konsultuodama kuriu lygiaverčio bendravimo atmosferą, nepabrėžiu savo kaip, neva, viršesnės statuso ir kaip dialogo partnerė priimu kitą žmogų tokį, koks jis yra, padedu save pažinti, nemėginu transformuoti asmenybės. Empatiškumas, kurį jaučiu kiekvienam į mane besikreipiančiam, palengvina savęs pažinimo procesą, leidžia atsiskleisti kūrybiškumui. Stebint žmogų man daug ką pasako ne tik jo žodžiai, bet ir kūno kalba. Užsiėmimuose sužadinu prisiminimus apie sapnus, lavinu fantaziją, taikau smėlio, spalvų, dailės, muzikos ir kitas terapijos formas, - tikina Karolina Puzinaitė.

 

Daugiau informacijos apie mokymo centre dirbančius pagalbos mokiniui specialistus rasite ČIA