Bendradarbiavimas su verslu, valdžios ir socialinėmis institucijomis – vienas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) prioritetų. Nuo 2014 rugsėjo iki šių metų birželio VGTU pasirašė 42 bendradarbiavimo sutartis su verslo įmonėmis. Tarp jų – „Western Union“, „Small Planet Airlines“, „Avia Solutions Group“, Lietuvos paštas, „Eltel Networks“ ir kt. Šiandien universitetas dar labiau praplėtė savo partnerių ratą – liepos 8-ąją pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija (AM).

„Aplinkos ministras – labai svarbus žmogus mūsų universitete. Kalbame apie aplinkosaugą, šildymą, vėdinimą, vandenvalą, statybą – šios temos mums labai aktualios. Taigi, bendradarbiavimas su Aplinkos ministerija yra reikšmingas ir svarus. Nors sutartį pasirašome šiandien, sėkmingai bendraujame jau seniai bei labai džiaugiamės, kai darbas duoda vaisių“, – prieš pasirašant sutartį kalbėjo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Tuo tarpu Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, šiandien apsilankęs ir VGTU mokslo laboratorijose, pabrėžė bendradarbiavimo svarbą: „Puikiai suvokiame, kad, jei verslas, valdžia ir mokslas eitų sau, pasiektume daug mažiau – bendradarbiavimas yra būtinas. Pasitelkti mokslininkus, išklausyti jų nuomone daugeliu svarbių klausimų yra labai logiškas žingsnis. Nenorime, kad ši sutartis būtų tik formali, tad sieksime, kad ją sektų realūs darbai, bendri projektai.“

Nuo šiol AM atstovai aktyviau dalyvaus studijų programų komitetuose, studentų baigiamųjų darbų gynimo komisijose, karjeros renginiuose, studijuojantiems VGTU bus sudarytos sąlygos šioje ministerijoje atlikti profesines praktikas. Abu partneriai įsipareigoja bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant projektus mokslo srityje, skleidžiant aplinkos apsaugos idėjas bei naujoves. Įvairias bendradarbiavimo galimybės bei esamos problemos buvo aptartos ir susitikimo, kuriame taip pat dalyvavo Aplinkos viceministru Algirdas Genevičius, AM vyriausioji patarėja Vilma Karosienė, VGTU plėtros direktorius Alfredas Laurinavičius, Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas Donatas Čygas bei Aplinkos apsaugos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Saulius Vasarevičius, metu.