Būsimas programuotojas Petras Brinko prisipažįsta, jog pradėjęs mokytis programavimo tapo tvarkingesnis, labiau organizuotas, žymiai greičiau randa reikiamą informaciją. Tai lėmė specifinės programavimo žinios ir šios profesijos atstovams būdingų gebėjimų lavinimas. Labiausiai Petrą žavi galimybė sukurti skaitmenį produktą, kuriuo galėtų naudotis milijonai žmonių visame pasaulyje.

 

Vaikinas pasakoja nemėgstantis rutinos, daug skaito, jis nuolat ieško galimybių išmėginti kažką naujo, yra filmavimo ir vaizdo medžiagos montavimo technologijų nuoširdus gerbėjas bei sukūrė ir administruoja internetinę svetainę, kurioje pasakojama apie sąmoningus sapnus ir su jais susijusias įdomybes. It tai tik dalis jo pomėgių bei talentų, todėl nenuostabu, kad baigęs vienus mokslus griebėsi kitų.  Pasiteiravome Petro, ar jis patenkintas savo pasirinkimu ir kokias perspektyvas mato, - štai kokį atsakymą gavome.

 

Universitete baigęs vadybos informacinių sistemų studijas jaučiausi norįs labiau specifinių ir konkrečių žinių. Tad pasitaikius puikiai progai išmokti programuoti „INFOBALT IT akademijoje“ pasinaudojau šia galimybe. Ilgainiui tik sustiprinau savo argumentus, kodėl programavimas nėra vien tik kodo rašymas. Norint būti programuotoju tenka išmokti nuosekliai mąstyti, ugdyti vaizduotę. Pavyzdžiui, jei tenka susidurti su neveikiančiu programiniu kodu, gelbsti programuotojams būdingas mąstymas – kruopštus, kūrybiškas, greitas ir logika paremtas sprendimų ieškojimas.

 

Juokinga prisiminus, kad prieš daugelį metų tekdavo mokėti meistrui po 50 litų kiekvieną kartą norint iš naujo kompiuteryje įdiegti operacinę sistemą. Dabar jau daugelis patys gali ir turėtų suvokti, kaip veikia kompiuteriai ir pramokti pagrindinių programavimo principų. Garantuoju, šis įgūdis bus naudingas – abejoju, ar ateityje liks bent viena sfera, nepaliesta kompiuterinių technologijų.

 

Daugiau informacijos rasite www.vtvpmc.lt