„Pasirinkau pranešimą šia tema, nes man, kaip biomechanikei, rūpi, kaip galima padėti žmonėms gražinti juos į pilnavertį gyvenimą, suteikti jiems galimybę patiems savimi pasirūpinti“, – pasakojo VGTU studentė.

Mergina tikino, jog dėl dalyvavimo konkurse ilgai nedvejojo, mat turėjo didžiulį aplinkinių palaikymą. Be to, norėjo visuomenei parodyti, ką veikia inžinieriai, kaip jie kasdien kuria sėkmingas mokslo inovacijas.

R. Švaraitė sėkmingai sudalyvavo dviejuose „Šlovės laboratorijos“ etapuose – atrankose bei finale Lietuvoje. Dabar Jungtinėje Karalystėje laukia pusfinalis, o jei pasiseks, ir finalas. Birželio 2-7 dienomis Jungtinėje Karalystėje vyks Čeltenhamo mokslo festivalis, o „Šlovės laboratorijos“ konkursas yra jo dalis. Pusfinalis ir finalas vyks birželio 3-4 dienomis.

„Panešimą prieš pusfinalį stengiuosi patobulinti. Norėčiau kalbėti tik apie turimą bioninę ranką, kurios prototipas yra sukurtas ir dabar tobulinamas. O jei pateksiu į finalą tai kalbėsiu apie kaulų atauginimą naudojant 3D spausdinimą“, – sakė R. Švaraitė.

VGTU studentė pasakojo, jog ruošdamasi konkursui rėmėsi ne rik teorinėmis žiniomis ir statistika. Mergina domisi ir pristatymais TEDx konferencijose.

„Manau, kad komisijos bei klausytojų dėmesį patraukiau tiesiog būdama savimi – demonstruodama savo energiją ir užsidegimą. Po šios sėkmės dar labiau išaugo mano aistra mokslui“, –  atskleidė R. Švaraitė.