Architektūros kryptyje VGTU užima 51–100 vietą iš 475 vertintų universitetų, o statybų inžinerijos – 101–150 vietą iš 486 įvertintų aukštųjų mokyklų. Tarp geriausiųjų šiose kryptyse nepateko daugiau nė vienas universitetas iš Baltijos šalių. Iš viso šiuose reitinguose įvertinta daugiau nei 3 500 universitetų, tačiau tarp geriausiųjų 36 skirtingose studijų kryptyse pateko tik 894 aukštojo mokslo institucijos.

„Aukšti statybos ir architektūros studijų pasiekimai atitinka universiteto įdirbį ir ilgametę patirtį šiose srityse. Tarptautinis įvertinimas įpareigoja ir toliau stengtis, tad daug dėmesio skiriame fundamentaliam šių krypčių pagrindui, stipriname ryšius su verslo ir socialiniais partneriais, bendradarbiaudami su jais kasmet peržiūrime studijų programas ir jų modulius bei taikomės prie naujausių rinkos reikalavimų ir studentų poreikių“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Tarptautinis VGTU įvertinimas sutampa ir su lietuvišku – žurnalo „Reitingai“ studijų krypčių reitinge architektūros bei statybos inžinerijos ir statybų technologijos kryptys buvo įvertintos kaip geriausios Lietuvoje.

Aukštosios mokyklos „QS World University Rankings by Subject“ reitinge buvo vertinamos pagal jų reputaciją tarp akademikų ir darbdavių bei publikacijų citavimo rodiklius. Rengėjai teigia, kad šių indikatorių procentinė reikšmė kiekvienoje kryptyje skiriasi dėl jos specifikos, pavyzdžiui, mokslinių straipsnių skaičius gyvybės ir humanitariniuose moksluose smarkiai skiriasi, darbdaviai skirtingai vertina ekonomikos ir filosofijos absolventus ir t. t.

Praėjusiais metais į tarptautinį „QS World University Rankings by Subject“ reitingą nepateko nė vienas Lietuvos universitetas. Tą kartą buvo paskelbti geriausių universitetų TOP 200 sąrašai pagal 30 skirtingų studijų krypčių.