„Vilniuje susiduria įvairūs laikmečiai ir kultūros, jų architektūra. Miestas kupinas istorijų, iškylančių ir vėl pranykstančių kasdienybėje. Dėl savo ypatybių Vilnius yra išskirtinis, tad čia puiki erdvė architektams ir dailininkams reikštis“, – tvirtino VGTU vizituojanti Miuncheno technikos universiteto Dailės katedros vedėja prof. Tina Haase. Architektūros studentams ji pristatė priemones, kaip stebėti juos supančias įprastas erdves ir kaip jas perkurti pasitelkiant savo unikalias patirtis.

11 studentų projektų įkurti įvairiose Vilniaus erdvėse: VGTU Architektūros fakulteto ketvirtame aukšte pristatyta paslaptinga instaliacija – trys dėžės, kurias atidarius po žemėmis galima rasti paslėptus studentės piešinius, fakulteto kieme – urbanistinius senamiesčio raštus atkartojantis kilimas. Kiti studentai persikėlė į viešai prieinamas Senamiesčio erdves: prie Lietuvos kino teatro surengtas performansas „Ląstelė“, kuriame ant kino teatro laiptų pastatytame kube buvo uždaryti ir ištrūkti bandė žmonės, Pylimo ir Naugarduko gatvių sankryžoje pastatytas „įsivaizduojamas“ namas – trys durų staktos, kurios išdėstytos atsižvelgiant į skvero užstatymą, įgarsinta Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, o Reformatų skvere sukurta vėtrungę primenanti skulptūra.

„Šios kūrybinės dirbtuvės studentams tapo ne tik įkvepiančia kūrybine praktika, bet ir galimybe susipažinti su meno kūrinių įgyvendinimo viešose erdvėse ypatumais. Trečiakursiai architektūros studentai jų metu susidūrė su iššūkiais: projekto makete galima nekreipti dėmesio į lietų, vėją, į savivaldybėje privalomus gauti leidimus, tačiau tikrovėje to ignoruoti neįmanoma. Tikiu, kad kai sunkumai buvo įveikti ir darbai pristatyti, jais džiaugiamės ne tik mes, dėstytojai, bet ir miestiečiai“, – teigė VGTU Dailės katedros vedėjas doc. dr. Audrius Novickas.

Kūrybinės dirbtuvės „Meninė kūryba kaip erdvės suvokimo forma“ – studijų modulio „Šiuolaikinio meno kalba ir architektūra“ dalis. Vasario 17–21 dienomis kūrybines dirbtuves vedė Miuncheno technikos universiteto Dailės katedros vedėja prof. T. Haase ir VGTU Dailės katedros vedėjas doc. dr. A. Novickas. Per pora mėnesių, padedant dėstytojams, studentai galutinai parengė savo projektus ir šią savaitę pristatė juos įvairiose erdvėse mieste ir universitete.