„Pagrindiniais veiksniais, lemiančiais gerus įsidarbinimo rezultatus, studentai laiko ne tik asmenines savybes, bet ir darbo patirtį, studijas universitete, socialinius ryšius“, – sakė VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė.

VGTU organizuojamos „Karjeros dienos“ – viena pirmųjų progų studentams susipažinti su darbdaviais. Įpusėjus „Karjeros dienoms“, daugiau nei 2 tūkst. studentų išklausė apie 30 atvirų paskaitų, susitiko su pramogų pasaulio, verslo lyderiais, dalyvavo įmonių kontaktų mugėje, kur praktikavosi prieš tikrus darbo pokalbius ar ieškojo praktikos, darbo vietų.

Remiantis 2013 m. Lietuvos darbo biržos duomenimis, pagal įsidarbinimo rezultatus VGTU pirmauja Elektronikos, Fundamentinių mokslų, Mechanikos fakultetai. Juose yra bent po kelias studijų programas, kurių absolventai įsidarbina 100 proc. Darbo rinkoje paklausūs ir kitų universiteto specialybių absolventai: kūrybinių industrijų absolventų įsidarbinimo rodiklis – 89 proc., transporto inžinierių – 92 proc.

Universitete palaikomi, skatinami ir kiti ryšiai su verslo įmonėmis: jų atstovai dalyvauja studijų programų kūrime ir atnaujinime, veda paskaitas, siūlo kursinių bei baigiamųjų darbų temas, dalyvauja studentų karjeros formavimo procese.

„Modernios įmonės supranta, kad jų plėtros pamatas – naujos, šviežios idėjos, kurias atneša iniciatyvūs, gabūs specialistai, todėl jos noriai įsitraukia į universiteto studentų žinių, įgūdžių ir karjeros ugdymo procesus“, – sakė V. Navikienė.

Norėtum daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spausk čia.