Šiemet viena didžiausių profesinių mokyklų Vilniaus regione, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras pristatys net dvi profesinio mokymo sritis. Stenduose „Mechatronika. Elektronika“ bei „Dailieji amatai. Paveldas“ bus pristatomos populiarios ir paklausios specialybės. Profesinio mokymo centras parodos svečiams demonstruos moderniausią Inžinerinės pramonės ir Energetikos sektorinių praktinio mokymo centrų įrangą. Šių ES struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinamų projektų vadovas Centro Energetikos ir mechatronikos skyriaus vedėjas Aleksandras Osokinas tikina: „Mechatronika - tai viena iš inžinerinės pramonės sričių, kurios besimokantieji žino - Lietuvos darbo rinkoje jie vieni paklausiausių specialistų. Tai, jog pastarieji mokosi dirbti su naujausia įranga, moderniais mokymo stendais, garantuoja ypač aukštos kokybės praktika paremtą specialistų parengimą, kurio negali užtikrinti net kai kurios aukštosios mokyklos ir nuoširdžiai geidžia darbdaviai.“
 
Tikimasi, kad ne mažiau dėmesio sulauks Vilniaus regione tik minėtame profesiniame centre rengiama dailiųjų keramikos dirbinių gamintojo specialybė. Pirmoji šios profesijos atstovų karta buvo surinkta per rekordinį laiką - mokykla vos per dvi savaites sulaukė daugybės norinčiųjų pasinerti į keramikos dirbinių gamybos subtilybes. Parodoje dalyvausiantis perspektyvus menininkas, profesijos mokytojas Valdas Pukevičius, kurio darbų parodos stebina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio meno mylėtojų širdis. Menininkas kartu su mokiniais žada įspūdinga reginį tiems, kurie panorės susipažinti su keramikos dirbinių dekoro technikomis. 
 
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ne kartą viešojoje erdvėje išreiškė palankumą profesinėms mokykloms. „Pabaigę aukštąjį mokslą, ypač kai kurias specialybes, žmonės pasijunta nereikalingi ir tokiu būdu yra stumiami emigracijon. Todėl, manau, kad tokie profesinio mokymo centrai turi ateitį ir turėtų padėti Lietuvai užtikrinti reikalingą darbininkų ir specialistų pasiūlą, kurie pagal įgautas kompetencijas galės įsidarbinti ir visoje Europos Sąjungoje pagal laisvą darbo jėgos migracijos politiką“, - pirmosios visuotinės profesinių mokyklų Atvirų durų dienos proga lankydamasis Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre LRT žurnalistams teigė ministras.
 
Vis garsiau kalbama ne tik apie profesinio mokymo reabilitavimą, bet ir būtinybę informuoti visuomenę bei profesinį kelią besirenkantį jaunimą, kad būtent darbininkiškos specialybės įgijimas gali atverti sėkmingos karjeros perspektyvas. Aukštasis mokslas negali užtikrinti darbdaviams reikalingų praktinių įgūdžių lavinimo, o darbo rinkoje sparčiai formuojasi būtent profesines mokyklas baigusių kvalifikuotų specialistų poreikis. Praktika rodo: sėkmingiau veikia tos gamybinės įmonės, kurių vadovai praktiškai išmano savo pavaldinių atliekamus darbus, o profesinį išsilavinimą įgijusių asmenų sėkmės istorijos liudija – profesinėje mokykloje įgyta kvalifikacija neuždaro kelių tobulėti ir toliau mokytis aukštosiose.