Jungtinių Tautų iniciatyva gruodžio 9 d. paskelbta Tarptautine antikorupcijos diena, kuri minima visame pasaulyje. KTU Studentų atstovybė, remdama šią idėją, ragina prisidėti prie korupcijos mažinimo ne tik valstybėje, bet ir mokslo bendruomenėje.

Norint užtikrinti korupcijos mažėjimą valstybėje, turime pradėti nuo kiekvieno iš mūsų. Studentai kviečiami kalbėti apie „akademinio sąžiningumo“ vertybę.

Kaip teigia, SA prezidentė Monika Simaškaitė, keistis turime pirmiausiai patys. „Reikia mažais žingsneliais eiti pirmyn, pradėti puoselėti akademinį sąžiningumą, nes tik skatindami ir parodydami, kodėl tai daryti verta,  galime judėti pirmyn ir lygiuotis į geriausius pasaulio universitetus“, – ragina SA prezidentė.

Organizuojamoje akcijoje „1000 priežasčių būti sąžiningu studentu“ jaunimas kviečiamas užbaigti sakinį: „KTU studentui naudinga būti sąžiningu, nes...“  Savo atsakymus galima siųsti iki gruodžio 6 dienos. Laimėtojai pasipuoš naujaisiais KTU marškinėliais.

Tūkstantis priežasčių, kodėl verta būti sąžiningu studentu, bus įdėtos į simbolinius baltus vokus ir Tarptautinę antikorupcijos dieną išdalintos KTU bendruomenei.

LR specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos viršininko Dariaus Amšiejaus nuomone, būtų idealu pakirsti korupciją iš esmės, tačiau šį reiškinį įveikti nėra taip paprasta. „Pasaulinė praktika rodo, kad siekiant pažaboti korupciją valstybėje, vien baudžiamųjų priemonių nepakanka, reikia vykdyti korupcijos prevenciją bei antikorupcinį visuomenės švietimą. Tokios jaunimo antikorupcinės akcijos – tai puiki galimybė ugdyti jaunimo nepakantumą šiam, itin žalingam, valstybės pamatus griaunančiam reiškiniui, formuoti vertybines nuostatas, bei pilietiškai teisingą poziciją korupcijos atžvilgiu“, – mano D. Amšiejus.

Pasakyti savo priežastį kodėl verta būti sąžiningu studentu galima čia