Visą atnaujintą brandos egzaminų tvarkaraštį rasite šiame puslapyje. O čia - 2025 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas datos.

Taigi, kada jau galima tikėtis sužinoti egzaminų rezultatus?

Pagrindinės ir pakartotinės sesijose VBE rezultatai bus paskelbti liepos 16 d., rezultatai po apeliacijų nagrinėjimo – liepos 25 d.

Pakartotinėje sesijoje perlaikant lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, rezultatai po apeliacijų bus paskelbti rugpjūčio 4 d. Švietimo bendruomenę toks vėlyvas rezultatų paskelbimas papiktino, tačiau dėl to šiemet ilgiau – iki rugpjūčio 6-osios – tęsis ir pagrindinis priėmimas į aukštąsias mokyklas. 

Kur bus galima rasti egzaminų rezultatus? 

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) sukūrė sistemą, kurioje bus skelbiami brandos egzaminų atsakymai

Kas gali prisijungti prie šios sistemos?

Prisijungti prie brandos egzaminų rezultatų tikrinimo sistemos gali mokiniai, kurie 2025 m. laikė brandos egzaminus, bei mokyklos, kuriose tie mokiniai mokosi. Prisijungimui reikalingi mokyklos suteikti kandidato kodas ir vienkartinis slaptažodis, kurį prisijungus pirmą kartą privaloma pasikeisti.

Ši sistema apima:

  1. Egzaminų rezultatus: mokiniai gali peržiūrėti savo egzaminų rezultatus, įskaitant gautus balus ir vertinimus pagal egzamino dieną galiojančius kriterijus.
  2. Užduočių peržiūra: kandidatai gali matyti savo atliktų užduočių atsakymus ir teisingus atsakymus. Sistema rodo, kurie atsakymai buvo teisingi, kurie neteisingi, ir dalinius teisingus atsakymus.
  3. Galutiniai vertinimai: kandidatai gali peržiūrėti galutinius kiekvieno egzamino vertinimus, kurie suskaičiuoti pagal papildytą vertinimo instrukciją.
  4. Pasiekimų suvestinė: sistema pateikia bendrą pasiekimų suvestinę, kurioje matomi visų laikytų egzaminų rezultatai​.

Daugiau informacijos galima rasti NŠA interneto svetainėje arba tiesiogiai prisijungus prie rezultatų tikrinimo sistemos.

Prisijungimas prie Brandos egzaminų rezultatų tikrinimo sistemos telefone

Brandos egzaminų rezultatų tikrinimo sistema veikia ir mobiliuosiuose telefonuose. NŠA užtikrina, kad jų svetainė ir sistemos yra pritaikytos naudoti įvairiais įrenginiais, įskaitant mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Tai leidžia mokiniams ir mokytojams patogiai pasiekti informaciją bei tikrinti rezultatus bet kur ir bet kada, naudojant interneto ryšį.

Kodėl nepavyksta prisijungti prie sistemos?

Prisijungti prie NŠA sistemos gali nepavykti dėl kelių priežasčių. Štai keletas galimų problemų ir būdų, kaip jas spręsti:

  1. Netinkami prisijungimo duomenys:
    • Įsitikinkite, kad naudojate teisingą kandidato kodą ir vienkartinį slaptažodį. Jei pirmą kartą prisijungę nepakeitėte slaptažodžio, negalėsite prisijungti.
    • Jei pamiršote savo slaptažodį ar užblokavote prisijungimą, kreipkitės į savo mokyklos administraciją dėl naujo prisijungimo kodo ir slaptažodžio.
  2. Sistemos gedimai ar atnaujinimai:
    • Kartais sistema gali laikinai neveikti dėl techninių gedimų ar atnaujinimų. Tokiu atveju pabandykite prisijungti vėliau.
    • Patikrinkite NŠA interneto svetainę ar socialinių tinklų puslapius: čia pateikiama pranešimų apie sistemos priežiūrą ar sutrikimus.
  3. Naršyklės problemos:
    • Įsitikinkite, kad naudojate atnaujintą naršyklės versiją ir kad jūsų naršyklė palaiko visas reikalingas funkcijas.
    • Pabandykite prisijungti naudodami kitą naršyklę arba išvalykite naršyklės talpyklą ir slapukus.
  4. Internetinio ryšio problemos:
    • Patikrinkite savo interneto ryšį ir įsitikinkite, kad jis veikia tinkamai.
    • Jei naudojate mobilųjį internetą, pabandykite prisijungti prie stabilaus Wi-Fi tinklo.
  5. Pagalbos prašymas:
    • Jei nė vienas iš šių veiksmų nepadeda, kreipkitės NŠA techninę pagalbą el. paštu arba telefonu, nurodytu jų svetainėje.

Jei problema išlieka, galima kreiptis tiesiogiai į NŠA, aprašant susidariusią situaciją ir pateikiant reikiamą informaciją, kad jie galėtų jums padėti išspręsti prisijungimo problemą

Norite geresnio rezultato? Kai kuriuos egzaminus bus galimybė perlaikyti

Svarbi žinia vienuoliktokams ir dvyliktokams – galimybė perlaikyti pirmas egzaminų dalis, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo dalį. Vienuoliktokai dėl perlaikymo turės apsispręsti per 3 darbo dienas nuo pirmos egzamino dalies laikymo, o dvyliktokai norimus perlaikyti egzaminus pasirinko dar praėjusiais metais. Skaičiuojant galutinį rezultatą, bus imamas geresnis pirmos dalies įvertinimas.

Ar stojimo dokumentus pildyti jau dabar, ar sulaukus egzaminų rezultatų?

Bendrasis priėmimas prasidėjo ir prašymai studijuoti universitetuose bei kolegijose priimami jau nuo birželio 1 dienos, tačiau po valstybinių rezultatų paskelbimo pastebimas labai didelis stojančiųjų suaktyvėjimas. Taip yra dėl to, kad gavus tikslius įvertinimus, galima sužinoti savo konkursinį balą ir atitinkamai strateguoti.

Pavyzdžiui, jei konkursinis balas – žemesnis, nei tikėtasi, į prioritetų sąrašą galima įrašyti specialybes ne tik universitetuose, bet ir kolegijose, o galbūt pasirinkti aukštąją mokyklą, į kurią stoja mažiau studentų, todėl konkurencija atitinkamai šiek tiek mažesnė.

Taip pat pirmiausia galima įrašyti valstybės finansuojamas, o po to – nefinansuojamas studijas. Taigi, žinant visus rezultatus stojimo prašymas jau pildomas ne „iš akies“. Tačiau gera žinia – ta, kad prašymus studijuoti galima koreguoti iki pat pagrindinio priėmimo pirmojo etapo pabaigos, t. y. rugpjūčio 6 d. 11 val. 
___________________________________________________________________________________________

Visos 2025 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas datos.

Šiame puslapyje - konkursinio balo skaičiuoklė.

Priėmimo tvarka į universitetus ir kolegijas, konkursai, visos specialybės ir daug naudingos informacijos - žurnale KUR STOTI 2025! Jį galite įsigyti prekybos centruose, spaudos kioskuose ir užsisakyti internetu (pristatymas į paštomatus – nemokamas).