Šis renginys subūrė svetingumo sektoriaus talentus iš visos Lietuvos, o tarp jų ir Panevėžio mokymo centro mokinius, kurie ne tik garbingai atstovavo centrui, bet ir grįžo namo su medaliais, patirtimi ir nauju tikėjimu tuo, ką daro.
Konkursas, kuriame svarbiausia – ne tik skonis
AEHT-LT-2025 neapsiribojo vien tik kulinariniais gebėjimais. Tai buvo iššūkių, emocinės ištvermės, kūrybiškumo ir komandinio darbo ringas. Mokiniai dalyvavo net trijose skirtingose rungtyse: kulinarinio meno, kulinarinio dekatlono ir meninio drožinėjimo. Kiekviena jų pareikalavo ne tik techninio meistriškumo, bet ir gebėjimo improvizuoti, išlaikyti estetiką bei dirbti spaudžiant laikui – sąlygomis, artimomis realiam darbo ritmui profesionalioje virtuvėje.
Dekatlone – greitis, logika ir pergalės
Vienu sudėtingiausių išbandymų tapo kulinarinio dekatlono rungtis, kurioje startavo Žaneta Jakševičiūtė ir Gabija Beresnevičiūtė. Tai nebuvo tik greito gaminimo užduotis – tai rungtis, kurioje susipynė greitis, technika, kūryba ir strateginis mąstymas. Abi mokinės demonstravo ne tik puikų pasiruošimą, bet ir gebėjimą prisitaikyti prie situacijos, veikti darniai komandoje ir išlaikyti aukščiausią lygį. Šios pastangos buvo dosniai įvertintos: Žaneta pelnė aukso medalį, o Gabija – sidabro.
Kulinariniame mene – kūryba, kuri kalba per skonius
Tuo metu kulinarinio meno rungtyje pasirodė Dalvyda Marija Šležaitė ir Kamilė Vaznonytė. Jų lėkštėse atsispindėjo ne tik skonio dermė, bet ir estetikos pojūtis, subtilumas bei dėmesys detalėms. Vertinimo komisija pastebėjo ne tik skonių subalansavimą, bet ir profesionalų pateikimą. Šioje rungtyje Kamilė iškovojo bronzos medalį, įrodydama, kad preciziškumas, skonis ir vaizdinis įspūdis – neatsiejami gero patiekalo elementai.
Drožinėjimas, kuris pranoko kulinarijos ribas
Trečiojoje rungtyje – meninis drožinėjimas – pasirodė Aiva Ulinskaitė ir Gabrielė Bandževičiūtė. Jų darbai pranoko įprastą kulinarijos sampratą, tai buvo tikri valgomo meno kūriniai. Preciziškai išdrožti ornamentai, harmoningos kompozicijos ir kūrybinis jautrumas pavertė jų kūrinius stalo šedevrais, kuriuose susiliejo estetika ir techninis tobulumas. Tai įrodymas, kad virtuvė gali būti ir meninės saviraiškos erdvė.
Pergalė ne tik ant pakylos, bet ir viduje
Nors Panevėžio mokymo centro mokiniai grįžo į Panevėžį su apdovanojimais, svarbiausia, ką jie parsivežė – tai patirtis. Tai buvo išbandymai, ugdę pasitikėjimą savimi, sustiprinę ryšį su pasirinkta profesija ir atvėrę akis į tai, kaip per iššūkius galima profesionaliai augti. Jie pamatė, kiek daug galima pasiekti tada, kai dirbi išvien, tiki tuo, ką darai, ir kiekvieną iššūkį priimi kaip galimybę.
AEHT-LT-2025 buvo daugiau nei konkursas. Tai kelionė į save – per skonį, komandinį darbą ir kūrybą. Panevėžio mokymo centro bendruomenė didžiuojasi savo mokiniais ne tik už jų pasiektus rezultatus, bet ir už brandą, kurią jie parodė šioje reikšmingoje profesinėje kelionėje.