Aukštas pareigas užimantys ir daug pasiekę žmonės yra išsiugdę tam tikrus įpročius. Svajojate apie puikią karjerą? Kai ko tikrai galima pasimokyti iš pačių sėkmingiausių žmonių.
Taigi, daugybė tyrimų rodo, kad galime nustoti tos sėkmės laukti ir pradėti ją kurti patys. Remiantis apklausomis, svarbiausias asmeninės ir karjeros sėkmės veiksnys yra anaiptol ne ta pati sėkmė, prigimtinis talentas ar laiku ir vietoje priimti sprendimai, bet būtent įpročiai. Įtaką sėkmei daro elgesys, tinkami įpročiai. Dar labiau stebina tai, kad pastarieji nėra kažkokie heroiški ar verčiantys kažką aukoti. Anaiptol: jie – visai įprasti ir paprasti.
Planavimas ir tikslų nustatymas
Sėkmingi žmonės yra orientuoti į tikslą ir turi išsamų planą, kaip tą tikslą pasiekti. Tikėtina, kad to tobulo kelio jums niekas nepadiktuos. Norint pasiekti tikslą, reikės viską gerai apgalvoti, suplanuoti bei pasirinkti tinkamus ėjimus. Labai svarbu apgalvoti galimas kliūtis ir atkreipti dėmesį į alternatyvas. Ir nors plano turėjimas – puikus sėkmės pagrindas, tačiau ne visada viskas vyksta pagal planą, todėl būtina gebėti prisitaikyti.
Nuolatinis mokymasis, tobulėjimas
Labai sėkmingi žmonės turi nepasotinamą žinių troškulį. Jie puikiai toleruoja mokymosi visą gyvenimą idėją, nuolat ieško galimybių tobulinti įgūdžius ir plėsti akiratį. Jie skaito knygas, lankosi seminaruose, užsiima įvairiomis veiklomis, leidžiančiomis tobulėti profesinėje srityje, ir nuolat yra apsupti patarti galinčių mentorių. Nuolatinis mokymasis leidžia jiems prisitaikyti prie kintančių aplinkybių, pasinaudoti netikėtomis galimybėmis ir išlikti priekyje.
Drausmė ir nuoseklumas
Labai sėkmingi žmonės laikosi disciplinos, darbo etikos, įsipareigoja nesulaužyti nuoseklios rutinos. Jie nusistato prioritetines užduotis, efektyviai valdo laiką, susikoncentruoja į tikslus. Drausmė ir nuoseklumas jiems padeda formuoti teigiamus įpročius, kurie prisideda prie jų sėkmės. Šiems teigiamiems įpročiams priskiriami kėlimasis anksti ryte, reguliari mankšta, susikaupimas atliekant svarbias užduotis ir pan.
Atsparumo ugdymas
Kelyje į sėkmę neišvengiami tampa iššūkiai ir nesėkmės. Itin sėkmingi asmenys tai supranta, todėl ugdo atsparumą. Jie nesėkmes vertina kaip galimybę mokytis. Jų mąstymas yra orientuotas į augimą, optimizmą, atkaklumą įveikiant kliūtis. Ugdydami atsparumą, jie yra geriau pasirengę įveikti sunkumus ir tęsti savo kelionę sėkmės link.
Rūpinimasis savimi
Ilgalaikei sėkmei labai svarbus rūpinimasis savimi. Sėkmingi žmonės pripažįsta rūpinimosi savimi svarbą, teikia tam prioritetą. Jie supranta, kad fizinė ir psichinė gerovė tiesiogiai veikia jų veiklą ir produktyvumą. Jie užsiima veikla, kuri padeda įsikrauti energijos, pavyzdžiui, mankštinasi, medituoja, leidžia laiką su šeima, artimaisiais, draugais, skiria jo pomėgiams. Tokiu būdu palaikoma darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, užtikrinama ilgalaikė sėkmė.
Dar keli sėkmingų žmonių devizai:
- Prieš pasakydami „ne“, jie gerai pagalvoja. Sėkmingą karjerą sukūrę žmonės yra atviri galimybėms, nebijo išeiti už savo komforto zonos ribų. Jie mokosi būti mažiau impulsyvūs, geriau viską apmąsto, yra kūrybiški, stengiasi numatyti du žingsnius į priekį.
- Jie pasitiki nuojauta. Labai dažnai verslininkai pasitiki nuojauta ir stengiasi sprukti iš ten, kur nujaučia problemą.
- Jie yra smalsūs, kiekvieną savaitę skiria laiko svajonėms ir tyrinėjimams.
- Jie pirmiausia imasi sunkiausių darbų. Kas rytą pirmiausia jie atlieka sunkiausią ir svarbiausią tos dienos darbą.
3 patarimai, kaip ugdyti naujus įpročius:
- Identifikuokite, kas nesiseka, kur buksuojate. Kokiose srityse nepavyksta pasiekti norimų rezultatų? O kokie įpročiai galėtų padėti pasiekti tuos rezultatus? Kartais jaunų žmonių spragas fiksuoja ir tobulėjimo kryptis nurodo mokytojas, mentorius ar vadovas.
- Pasistenkite, kad naujasis įprotis taptų ritualu. Suprojektuokite aplinką – paros laiką, vietą, žmones, objektus ir pan. Nusistatykite priminimus ar užuominas, susidėliokite dienotvarkę taip, kad tų įpročių laikytis būtų lengviau. Pavyzdžiui, jei bandote išsiugdyti įprotį greitai atsakyti į elektroninius laiškus, kompiuteryje atsijunkite nuo socialinių tinklų, pasistenkite išvengti kitų trikdžių, kad galėtumėte dėmesį sutelkti į savo naują įprotį.
- Būtinai apdovanokite save. Kaskart, kai kažkokį rutininį veiksmą sėkmingai užbaigiate, iškart įteikite sau kažkokį prizą ar apdovanojimą – pasimėgaukite ypatingu skanėstu ar smagia veikla. Tai padės padidinti motyvaciją, o galiausiai sulauksite ir rezultatų.
Beje, daugelis sėkmingų karjeros įpročių netrunka persikelti ir į asmeninį gyvenimą, tad juos ugdydami gausite ir asmeninės naudos.
___________________________________________________________________________________________
Parengė Rūta Anusevičienė