Jis gali vingiuoti kilpomis, atvesti į tą pačią vietą ir vėl nuvinguriuoti pagal gyvenimo teikiamus iššūkius (mokslai – įsidarbinimas – darbo keitimas – vėl mokymasis – darbas – vėl darbo keitimas, vėl mokymasis...)

Renkantis specialybę jau nebepakanka kliautis vien pašaukimu ar įdomumu, karjera nebėra saugi ir aiški, pasirinktą profesiją gali tekti ne kartą koreguoti, papildyti, keisti. Aplinkybės stipriai pasikeitė, todėl patarti, ką geriau rinktis, dažnai negali netgi tėvai ar geriausi mokytojai.

Vieningo požiūrio į šiuolaikinę karjerą nėra. Karjeros koncepcijų yra bent keletas, ir kai kurios iš jų – ganėtinai iškalbingos.

Pavyzdžiui, protinga karjera.

Šis būdas vertinti karjerą skatina atsigręžti į savo gebėjimus. Protinga karjera užduoda tris kertinius klausimus, į kuriuos būtina rasti atsakymus. Kodėl renkiesi tai, ką renkiesi? Ką žinai apie tai, kaip tavo pasirinktoje srityje kuriama pridėtinė vertė, kaip profesionalai dirba šioje sferoje? Ką pažįsti iš toje sferoje dirbančiųjų, ar stengiesi susipažinti su joje dirbančiais žmonėmis, iš jų pasisemti žinių apie dominančią veiklą?

Karjeros siekiantis žmogus privalo būti protingas ir turėti aiškius atsakymus į tuos tris klausimus.

Žinok, kodėl. Atsakymai į šį klausimą susiję su motyvacija, prasmės paieškomis gyvenime ir asmeninės tapatybės „konstravimu“. Būtina sau atsakyti, kodėl renkamasi vienokia ar kitokia darbinė ir mokymosi veikla, kokie poreikiai slypi už tų pasirinkimų.

Norint tinkamai atsakyti į šiuos klausimus, būtina labai gerai save pažinti, ieškoti gyvenimo ir darbo patirčių, padedančių tai padaryti.

Žinok, kaip. Tai klausimas apie gebėjimus. Siekiantieji karjeros turi labai aiškiai suprasti, kad ji kaip niekad anksčiau yra itin glaudžiai susijusi su tuo, jog tinkamoje vietoje ir tinkamu metu reikia turėti tam tikrų gebėjimų, būtinų vienokiems ar kitokiems produktams kurti ar paslaugoms teikti.

Gebėjimų įsisavinimas nėra momentinis – tai užima laiko. Suprantama, jog studijų metais į klausimą „žinok, kaip?“ padeda atsakyti parengtos studijų programos ir dėstytojai. Tačiau studijoms pasibaigus, baigiasi ir aiškesni atsakymai.

Galima teigti, kad, nepaisant tam tikrų visuomenėje nusistovėjusių atskirų profesinių sričių ypatumų, šiuolaikiniai darbuotojai iš dalies ir patys lemia, ką reikia gebėti, norint pasiekti sėkmės savo pasirinktoje srityje, o tuo pačiu ir savo karjeroje.

Ką pažįsti. Karjera paprastai daroma ne vakuume, bet tam tikroje socialinėje erdvėje: mažoje firmoje, didelėje organizacijoje ar korporacijoje, valstybėje ar pasaulio regione. O kur žmonės, ten prasideda visi su bendravimu susiję reiškiniai.

Bendravimas su tam tikrų dominančių sričių profesionalais ir vadovais yra tiesiog būtinas ir neišvengiamas. Jie gali duoti rekomendaciją, gali nukreipti, pasidalinti naujausia informacija, kuri padeda įgyti pranašumų ir išvengti klaidų.

 

Parengta pagal žurnalo „Kuo būti“ informaciją