Prieš penkerius metus Lietuvoje pradėta naujovė prigijo: į profesines mokyklas galima stoti ne vieną, bet dukart per metus: vasarą arba žiemą.

Žiemos priėmimas gali būti ypač naudingas tiems, kurie šiais metais baigs mokyklą ir vasarą dar nebus apsisprendę, ką veikti toliau, taip pat tiems, kurie norės tobulinti ar keisti anksčiau įgytą kvalifikaciją.

Pradėti savo karjerą būtent nuo profesinio pasirengimo ypač skatinami tie, kurie dar nežino, ką toliau veiks gyvenime. Įgyta profesija – tai galimybė įgauti paklausių darbo įgūdžių, anksti tapti savarankiškais, užsidirbti, ir palaipsniui susivokti savyje.

Nepražūva ir galimybė siekti aukštojo mokslo, juolab jau vyksta ir trumposios studijos.

Tad kitų metų žiemos priėmimą kaip galimybę neprarasti metų verta įsidėmėti, jei vasarą nepakliūsite į planuotas studijas.

O šiųmečio žiemos priėmimo dalyviai kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 14 d.,  mokymo sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti galės vasario 15–17 d.

„Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose.

Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą. Kviečiame visus norinčiuosius mokytis profesijos aktyviai dalyvauti žiemos etapo priėmime ir įgyti norimą kvalifikaciją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino ir kitus 2023 m. bendrojo priėmimo į formaliojo profesinio mokymo programas terminus.

2023 m. pagrindinio priėmimo vasaros etapas vyks nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 7 d. Papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 21–27 d.

Prasidėjus 2023 m. mokslo metams, kaip įprastai, bus organizuojamas ir papildomas priėmimas į neužpildytas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas. Jis vyks nuo rugsėjo 4 d. iki lapkričio 20 d.

Per 2022 m. bendrąjį priėmimą į profesinio mokymo įstaigas sutartis pasirašė 20,5 tūkst. norinčiųjų įgyti profesinę kvalifikaciją. Iš jų kiek daugiau nei 1 tūkst. į profesines mokyklas įstojo žiemos etapo metu.

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją