Planuokite išlaidas

Vienas pagrindinių įpročių, kuriuos teks išsiugdyti pradėjus savarankišką gyvenimą - tai asmeninių finansų valdymas ir išlaidų planavimas. Mėnesio ar savaitės pradžioje susidarykite planą, kiek pinigų galite išleisti, kokiems prioritetiniams dalykams reikia juos paskirti. Planuodami visuomet pirmiausia atidėkite lėšas skirtas buto ar kambario nuomai, komunaliniams mokesčiams, viešojo transporto bilietui apmokėti. Tuomet atidėkite reikiamą kiekį pinigų maistui. Ir tik iš likusios uždarbio ar kitaip gaunamų lėšų dalies galite pramogauti ar įsigyti nebūtinų daiktų, skirtų malonumui. Nuolatos stebėkite savo išlaidas, žymėkite jas tam skirtame faile ar bloknote ir įvertinkite, kur dar galite sutaupyti.

 


Išnaudokite visas studentiškas nuolaidas

Tiek Lietuvos studento pažymėjimas (LSP), tiek Tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC) suteikia nuolaidas viešajam transportui. Miesto terminuotam bilietui įsigyti taikoma 80 proc., o vienkartiniam – 50 proc. nuolaida. Kelionėms tarpmiestiniu transportu suteikiama 50 proc. nuolaida. 

Taip pat, turėdami studento pažymėjimą galėsite naudotis ir patraukliais partnerių pasiūlymais. Partnerių sąraše - kultūrinės įstaigos, automobilių priežiūros centrai, sporto klubai, kompiuterinės technikos įmonės, daugybė maitinimo įstaigų, įvairios pramogos, kalbų ir kitokios mokyklos, ryšio operatoriai ir netgi Booking.com. 

 


Naudokitės aukštosios mokyklos sporto infrastruktūra

Jei norisi gyventi aktyviai, tačiau sporto klubų abonementai atrodo per brangūs, visuomet galite naudotis savo aukštosios mokyklos sporto infrastruktūra ir siūlomomis veiklomis. Beveik visi universitetai ar kolegijos savo studentams suteikia galimybę sportuoti nemokamai specialiai įrengtoje sporto salėje bei aikštynuose, o taip pat rengia ir kolektyvinius sporto užsiėmimus: aerobikos, lengvosios atletikos, šokių, jogos ir kt. 

Neretai viešas, nemokamas treniruotes su profesionaliais treneriais rengia ir miestų savivaldybės, tereikia susirasti informaciją, kur, kas ir kada vyksta. 


 

Pasirūpinkite papildomomis pajamomis

Žinoma, stipendija yra lengviausias būdas papildyti savo biudžetą. Visose Lietuvos aukštosiose mokyklose yra įdiegtos skatinimo sistemos, kurių tikslas - suteikti motyvacijos gerai besimokantiems studentams, tad geri jūsų pažymiai gali virsti piniginės papildymu. 

Tačiau jei stipendiją gauti yra sudėtinga ar nesiseka moksluose, visuomet galite susirasti studentišką darbą, derinamą su paskaitomis. Dirbti ir studijuoti vienu metu gali būti sudėtinga, tačiau tikrai nėra neįmanoma!