22-ejų lenktynininkas Rokas Baciuška į Lietuvos autosporto istoriją jau įsirašė kaip pirmasis šalyje Europos ralio-kroso čempionas ir pirmasis bei vienintelis iki šiol lietuvis, namo parvežęs Dakaro ralio beduiną.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentas R. Baciuška atviras – demonstruoti gerus sportinius rezultatus ir kartu vadovauti komandai yra per daug sudėtinga, tad už gero lenktynininko privalo stovėti ir tinkama komanda.

„Yra daug dalykų, kuriuos aš planuoju, tačiau vienam to padaryti neįmanoma. Dėl to po truputį buriame komandą, kuri tampa didžiausiu ramsčiu. Vairuoti, planuoti, komunikuoti – tai yra dideli darbai, reikalaujantys dešiniosios rankos – vadybininko – pagalbos. Vadybininkas sportininkui yra ne tik samdinys – tai geras draugas ir pakeleivis siekiant pergalių. Ši profesija tikrai nelengva, tačiau ir labai įdomi, nes kiekviena diena yra vis kitokia“, – teigia R. Baciuška.

Jaunojo lenktynininko komandai šiuo metu vadovauja Ramūnas Fetingis – automobilių sporto žurnalistas, visai neseniai pasukęs vadybininko keliu. Kaip įvardija pats R. Baciuška, R. Fetingis – jo dešinioji ranka.

Siekdama atrasti naujų galimybių užsienyje R. Baciuškos komanda bando atkartoti stipriausių rinkos žaidėjų gerąsias praktikas ir taip išryškinti savo vardą labiau automobilių sportą propaguojančiose šalyse.

„Garsių lenktynininkų gerųjų praktikų integracija ir ėjimas į užsienio rinką – šiuo metu siekiame šių dviejų tikslų, – atviravo R. Baciuška. – Vienas iš apsunkinančių ir ribojančių veiksnių yra Lietuvos rinkos dydis. Partneriai iš užsienio dažniausiai renkasi didesnes šalis, kuriose reklaminės perspektyvos yra gerokai pelningesnės. Techninis sportas yra brangus dalykas, tad kiekvienas rėmėjas yra gyvybiškai svarbus.“

R. Baciuška – neeilinis LSU studentas. Komunikacijos, vadybos ir kitų sričių profesionalų komandą jau dabar vienijantis lenktynininkas teikia praktikos vietas savo ar kitų kursų studentams.

„Vienai LSU studentei suteikėme galimybę atlikti praktiką mūsų komandoje. Šiai merginai skiriame užduotis, kurios leidžia susipažinti su sporto vadybos užkulisiais ir žengti pirmuosius žingsnius. Džiaugiuosi, kad pavyko sukurti bendradarbiavimo ryšį su LSU, nes tai leis betarpiškai tobulėti Universiteto studentams“, – sako R. Baciuška.

Sporto ir turizmo vadybos studijų programoje gaunamas žinias jau dabar praktiškai pritaikantis R. Baciuška atsakė į klausimą, kodėl vertėtų rinktis būtent šias studijas Lietuvos sporto universitete.

„Kodėl rinktis Sporto ir turizmo vadybą? Jeigu esi organizuotas, komunikabilus ir aktyvus, šioje studijų programoje gali išmokti labai daug – nuo elementaraus renginių organizavimo iki teisinių ir praktinių sporto vadybos niuansų, padėsiančių ateities darbe su sportininkais ir komandomis“, – neabejoja R. Baciuška.