1. Nusiraminkite

Sudėtingiausia, tačiau viena svarbiausių jūsų užduočių dabar – nusiraminti. Prastesni, nei tikėjotės, brandos egzaminų rezultatai dar nėra pasaulio pabaiga ir tai nebūtinai turi užkirsti kelią jums studijuoti norimoje studijų programoje ar aukštojoje mokykloje. Viskas, ko dabar reikia, tai šviesių minčių ir noro išspręsti esamą situaciją, tad giliai įkvėpkite ir imkitės veiksmų siekdami savo svajonių!

 

2. Apgalvokite, ar norite teikti apeliaciją

Jei vieno ar kito brandos egzamino rezultatas jūsų netenkina, per dvi darbo dienas nuo balų paskelbimo galite pateikti apeliaciją su argumentais, aiškinančiais, kodėl nesutinkate su esamu rezultatu. Tiesa, prieš imantis šio žingsnio verta pasikonsultuoti su mokytoju – tai, jog jūs nesutinkate su gautu balu, nereiškia, jog jis išties yra klaidingas. Atminkite, jog apeliacijos svarstymo metu balai gali būti ne tik padidinti, bet ir sumažinti, tad tai daryti verta tik visiškai įsitikinus savo teisumu.

 

3. Pasitikrinkite savo stojamąjį balą

Tai, jog brandos egzamino rezultatai yra prastesni, nei tikėjotės, nebūtinai reiškia, jog tai gali užkirsti kelią svajonių studijoms. Pasitikrinkite savo konkursinį balą. Konkursinio balo skaičiuoklę rasite čia: https://www.kurstoti.lt/kbs#/ Ja naudotis itin paprasta – tereikia pasirinkti norimą studijų programą ir suvesti laikytų egzaminų balus bei mokykloje turėtų dalykų metinius pažymius. Konkursinis balas skaičiuojamas pagal 2022 m. priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarką, o gautas balas palyginamas su 2021 m. stojimo konkursais. Jei konkursinis balas yra pakankamas, neverta nerimauti!

 

4. Pasikalbėkite su studijų konsultantu

Jei nesate įsitikinę dėl savo konkursinio balo pakankamumo ir nežinote, kaip pildyti pageidavimų sąrašą BPIS sistemoje, kad išloštumėte daugiausiai, pasikalbėkite su studijų konsultantu. Konsultavimu studijų Lietuvoje ir užsienyje klausimais užsiimantys žmonės susidūrė jau su ne viena dešimtimi tokio pobūdžio situacijų, tad galės jums patarti, padėti susidėlioti tolimesnius žingsnius ir susikurti pageidavimų sąrašą, atitinkantį esamus egzaminų rezultatus.

 

5. Nuspręskite, ar norite perlaikyti egzaminus

Jei nei vienas iš anksčiau aptartų metodų jums nėra aktualus ar negali suteikti tiek naudos, kiek norėtumėte, turėkite omenyje, jog visuomet galite perlaikyti valstybinius brandos egzaminus. Anksčiausiai perlaikyti norimus egzaminus bus galima praėjus metams, tad turite pakankamai laiko pagilinti žinias, patobulėti ir gauti geresnius balus, nei pavyko šį kartą.