Ministerijos pateiktoje informacijoje teigiama, jog šių metų valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai yra ženkliai prastesni nei praėjusiais metais, todėl ministrė nusprendė paprašyti ekspertų atlikti papildomą egzamino vertinimą. Oficialūs rezultatai bus skelbiami tik po šios, papildomos analizės atlikimo.  Žadama, jog matematikos VBE rezultatus abiturientai sužinos iki liepos 12 d.

Išgirdę šias naujienas moksleiviai liko sutrikę – jei rezultatai prastesni, nei pernai, jie veikiausiai primins 2020-aisiais visus apstulbinusius balus, kai egzaminą išlaikė vos kiek daugiau nei 60 proc. dvyliktokų. Portalas „Kur stoti“ pasikalbėjo su Kauno Maironio gimnazijos ir Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos abiturientais, kurie sutiko pasidalinti įspūdžiais išgirdus naujieną apie pakartotinai vertinamą matematikos VBE.

Kauno Maironio gimnazijos abiturientė Justė tikina, jog naujienų portaluose išvydusi naujieną apie nepatenkinamus egzamino rezultatus nenustebo, tačiau žinia privertė nuliūsti – moksleivė mano, jog pateko tarp nesurinkusiųjų išlaikymui pakankamo balų skaičiaus. „Egzaminas man buvo gerokai sunkesnis, nei tikėjausi, ir nors išėjusi po jo maniau, kad tikrai surinkau reikiamą minimumą, šiandien tuo suabejojau. Matematikos egzaminas man reikalingas dėl galimybės studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, baisu, kad galiu to šanso ir neturėti. Keista, kodėl kiekvienais metais egzaminų balai taip stipriai svyruoja – atrodo, kad net gali nuspėti, jog tau bus taip pat, kaip prieš du metus mokyklą baigusiems. Na, bent jau kitąmet abiturientai galės atsikvėpti, nes jiems išbandymas vėl bus lengvesnis“, – įspūdžiais dalinasi mergina. 

Tuo tarpu Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivė Orinta teigia, jog ši, pakartotinė egzamino rezultatų analizė gali būti jos ir visų šiemet mokyklą baigiančių dvyliktokų šansas sulaukti geresnių įvertinimų. „Pripažinsiu, nors matematiką laikiau ne tik dėl nemokamos vietos, ji man reikalinga konkursiniame bale, egzaminas buvo sunkus ir pareikalavo nemažai pastangų. Žinau, kad surinkau minimumą, bet siekiau gerokai aukštesnių rezultatų, kurie, tikėtina, tokie nebuvo... Išgirdusi naujieną apie iš naujo vertinamas užduotis pamaniau, kad gal tai vienintelė proga sulaukti geresnių įvertinimų, juk niekas nenori, kad tokiai dideliai daliai abiturientų nepasisektų ir jie nesugebėtų įstoti į universitetus Lietuvoje“, – tikina moksleivė.