Tokie įvairiausio tipo įrenginių kūrėjai ir gamybinio profilio įmonių vadovai yra ruošiami Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programoje.  

Ugdo plataus profilio asmenybes

VILNIUS TECH Mechanikos fakulteto (MF) prodekanas doc. dr. Gintas Viselga, kuruojantis Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programą pastebi, kad šiuolaikinis gamybos inžinierius yra labai plataus profilio specialistas, gebantis naudotis įvairiomis programomis bei valdyti darbo procesus.

„Studentas išmoksta programuoti programinio valdymo stakles, robotus, 3D spausdintuvus, koordinatines matavimo mašinas ir kitus mašinų gamyboje naudojamus išmaniuosius įrenginius. Jo darbas glaudžiai susijęs su gamyboje taikomų ir vis tobulėjančių įvairių kompiuterinių programų įsisavinimu, mokėjimu naudoti kitas šiuolaikines informacines technologijas (IT). Inžinierius organizuoja operatorių darbą, kontroliuoja gaminamos produkcijos kokybę, o sutrikus gamybai laiku nustato ir pašalina gedimus. Tad vaikščioti tepaluotomis rankomis inžinieriui tikrai nereikia“, – teigia G. Viselga.

Gilintis į gamybos inžineriją ir valdymą kviečiami ir tie, kuriems norisi apie įvairius įrenginius žinoti daugiau: tie, kuriuos domina ne tik vartotojo patirtis, bet ir iš ko bei kaip prietaisai pagaminti – kam smalsu pažvelgti į jų vidų, pabandyti išardyti ir vėl surinkti, išsiaiškinant sandarą.

Gamybos inžinerijos ir valdymo 4 kurso studentė Diana Stančikaitė įsitikinusi, kad ši specialybė padeda kūrybines mintis paversti realiais kūnais, o tam, kad tai įvyktų, būtinas atitinkamas žinių bagažas.

„Studijuodama išmokau gamybos principų, supratau procesus inžinerijos pramonėje, iš arčiau susipažinau su technologiniais įrenginiais, mašinomis, įgijau žinių naudotis šiuolaikinių projektavimo programų paketais, skaityti brėžinius, juos suprasti ir turėjau galimybių žinias pritaikyti įvairiuose praktiniuose bandymuose“, – teigia D. Stančikaitė.  

Darbo rinka siūlo plačias karjeros galimybes

Gamybos inžinerijos pagrindą, kaip ir daugumą kitų inžinerijos studijų, sudaro tiksliųjų mokslų žinios, tačiau skirtumas tas, kad čia studentai įgyja dar ir vadybos mokslų pagrindų. Baigę Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programą absolventai gali dirbti vadovaujantį darbą, nuo inžinieriaus technologo iki gamybinio padalinio viršininko ar įmonės vadovo.

„Šiuo metu dirbu dviejuose darbuose ir turiu savo individualią su mechanikos ir pramonės inžinerija susijusią veiklą. Pagrindiniame darbe esu atsakingas už naujų produktų vystymo komandą LED apšvietimo srityje. Taip pat konstruoju lazerių mechaninę dalį, dirbu su dantų technikais, kuriems įgyvendinu įvairių nestandartinių įtaisų projektavimo ir gamybos poreikius“, – pasakoja VILNIUS TECH Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programos absolventas Mantas Štrimaitis.

Pasak pašnekovo, aukštasis mokslas atveria kelius, kurie be jo – sunkiai pasiekiami. Žmogaus asmeninės savybės lemia tai, kaip greitai jis sugeba tuos kelius surasti ir jais pasinaudoti.

„Jei būsite ambicingi ir užsispyrę, galiu prižadėti sėkmę bet kurioje pasirinktoje srityje. Atminkite, kad universiteto tikslas nėra jus išmokyti konkretaus amato ar specialybės, o išugdyti visapusiškai išprususį žmogų, kuris pasirinktoje srityje supranta daugiau ir adaptuojasi greičiau. Gyvename aukštųjų technologijų amžiuje, todėl inžinerija šiuo metu yra labai svarbi ir paklausi specialybė rinkoje, su tendencija šiai paklausai tik augti“, – pastebi M. Štrimaitis.

Inžinerinės studijos nėra lengvos, tačiau labai įdomios, nes studentai atlieka daugybę praktinių ir laboratorinių darbų. Profesinės veiklos praktikos atliekamos didžiosiose Lietuvos ir užsienio gamybinėse įmonėse.

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.

Daugiau informacijos apie galimybes studijuoti VILNIUS TECH galima rasti čia.