Privalomas matematikos egzaminas vis dar jaukia planus

Kauno „Rasos“ universitetinės gimnazijos dvyliktokas Jurgis pasakoja, jog brandos egzaminų sesija neigiamų išgyvenimų patirti neprivertė, o su stresu vaikinui taip pat sekėsi susidoroti sklandžiai, nors dar pasiruošimo metu įtampos buvo tikrai daug. Visgi, Jurgis pažymi, kad nėra įsitikinęs ar egzaminų rezultatai leis įstoti į trokštamą studijų programą, apie kurią svajojo nuo 8 klasės. „Visada norėjau studijuoti žurnalistiką, komunikaciją, reklamą ar ką nors į tą pusę. Susižavėjau šita sritimi dalyvaudamas moksleivių savivaldos veikloje ir kažkaip „užkabino“ – patiko, atrodo, kad galėčiau tą darbą dirbti ilgai. Kadangi tai yra socialinių mokslų sritis, laikiau keturis egzaminus – lietuvių kalbos, anglų kalbos, istorijos ir matematikos. Pastarasis buvo sunkiausias, o jis man net neįeina į konkursinį balą! Laikiau tik dėl to, kad galėčiau kandidatuoti į nemokamą vietą, o be išlaikyto matematikos egzamino to padaryti negalėčiau... Nežinau, ar sugebėjau šį egzaminą išlaikyti tokiu balu, kad nesugadinčiau savo norų“, – įspūdžiais dalinasi moksleivis. 

 

Lietuvių kalbos egzaminas paliko daug mįslių

Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos abiturientė Gabija įsitikinusi, kad tikrai įstos ten, kur nori, tad net ir vienas kitas prastesnis egzamino rezultatas nesukliudys siekti ateities svajonių, tačiau pripažįsta, kad daugiausiai klausimų mintyse paliko lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas. „Aš planuoju išvažiuoti mokytis į Daniją, tad jau senokai esu pridavusi dokumentus ir gavusi teigiamą jų atsakymą, dėl savo bakalauro studijų esu visiškai rami. Žinoma, dar reikia išpildyti universiteto keliamus reikalavimus VBE rezultatams, džiaugiuosi dėl to, kad jie nėra aukšti ir, manau, kad be problemų peržengsiu kartelę. Kalbant apie egzaminų patirtis, galiu pasakyti, kad nebuvo tokių, kurie atrodytų per sudėtingi ar neįveikiami, aišku, jei nesitiki iš visų parsinešti šimtukų... Man, tikriausiai, pats keisčiausias egzaminas buvo lietuvių kalbos. Ne iki galo supratau pačias temas, jų formuluotes, buvo sudėtinga suvokti, ko vertintojai iš mūsų tikisi jas duodami. Galiausiai pasirinkau vieną iš samprotavimo temų, nes tiesiog sugebėjau sugalvoti daugiausiai jai tinkančių autorių ir kūrinių, bet nesu įsitikinusi, kad galėsiu pasigirti rezultatu“, – pasakoja moksleivė. Ji pažymi, jog po egzamino kalbėdama su klasės draugais, kurie buvo pasirinkę tą pačią temą, suprato, jog visi ją savo rašiniuose aiškino skirtingai, tad tai mintyse sukėlė dar daugiau painiavos.

 

Medicinos studentų konkursiniai balai šiemet turėtų būti aukšti

Į medicinos studijas Vilniaus universitete stoti planuojanti Kauno Jėzuitų gimnazijos auklėtinė Aušrinė džiaugiasi, kad pagrindinė šių metų egzaminų sesija buvo lengvesnė, nei ji tikėjosi, ir viliasi, jog rezultatai bus pakankamai aukšti, kad jų pakaktų gauti valstybės finansuojamą vietą. Mergina įsitikinusi, jog būtent šiemet į medicinos studijų programas kandidatuojančių abiturientų konkursiniai balai turėtų būti ypatingai geri – anot jos, suklysti tiesiog nebuvo kur. „Aš rinkausi laikyti penkis egzaminus – lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, biologijos ir chemijos. Atrodo, kad labai daug, bet tokia realybė visų, kurie svajoja savo ateitį sieti su medicina. Visgi, šiemet tikrai neturėjom, kuo skųstis. Egzaminai buvo gerokai lengvesni, nei praėjusiais metais, užduotys aiškios ir suprantamos, vertintojų lūkesčiai irgi. Dar net neprasidėjus priėmimui matyti, kad kova turėtų būti labai arši – juk tokioje situacijoje tikėtis, kad kas nors ateis su žemais konkursiniais balais, neverta. Pasitikiu savim ir tuo, ką palikau egzaminų atsakymų lapuose, tad tikrai tikiuosi geriausių rezultatų. Labiausiai apsidžiaugčiau bent vienu šimtuku“, – tikina mergina. 

 

Konkursinio balo skaičiuoklė:
https://www.kurstoti.lt/kbs#/

Žurnalo KUR STOTI 2022 užsakymas - į namus: