J. Balsės nuotrauka. Simonas kairėje.

Šiemet
kaip kasmet rugsėjo pradžioje į mokslus Akademija.IT susirinks būsimieji IT profesionalai, kurie po 10-ies mėnesių jau darbuosis programuotojo ar testuotojo pozicijoje. Įvertinus, kad į mokymosi laikotarpis apima ir tris mėnesius praktikos įmonėse, gali kilti klausimas - ar įmanoma per tokį trumpą laiką įgyti darbui reikalingas žinias ir įgūdžius, ir dar valstybės finansuojamoje programoje? 
 

 

Atsakome - tikrai taip, o kokiu būdu ir ko tam reikia,  su mumis savo šviežia patirtimi šiandien dalinasi Simonas Markevičius. Jis džiaugiasi, kad sėkmingai baigęs mokymąsi ir komandų projektą, nuo balandžio darbuojasi apmokamoje praktikoje “EIS Group Lietuva” ir jau visai netrukus laikys kvalifikacijos egzaminą.   

 

Kaip sako Simonas, vienas iš svarbiausių veiksnių, nulėmusių Simono pasirinkimą mokytis Akademija.IT buvo tai, kad mokslų trukmė yra tik vieneri metai. Palyginus su kolegijomis ar universitetais, man tai buvo didelis privalumas“, sako jis. Jau pabandęs mokytis aukštojoje mokykloje, jaunuolis  pasirinko kitą kelią, kuris leis greičiau įgyvendinti svajo pradėti dirbti  programuotoju.  
 
„Vienas iš mano tikslų ir buvo įgauti kuo daugiau praktinių įgūdžių, ir jis tikrai pasiteisino“, džiaugiasi Simonas. Akademijoje patiko mokymosi procesas, ypač dėl to, kad vyko gyvi užsiėmimai, ir tai buvo puiki proga pakeisti pandemijos rutiną bei sėdėjimą namie. Mokymasis gyvai leidžia čia ir dabar išsiaiškinti, konsultuotis ir diskutuoti ne tik su mokytojais, bet ir su bendramoksliais. Ypač tai padeda dirbant komandose kartu su kitais būsimaisiais programuotojais, testuotojais ir įmonių mentoriais”, teigia jis. 

 

Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad mokymosi sėkmė tiesiogiai priklauso nuo motyvacijos ir įdėto darbo. Kadangi mokslų tempas gana greitas, per daug atsipalaiduoti nebuvo laiko. Šaunus mokytojų bei bendraklasių kolektyvas man buvo motyvacija neatsilikti pačiam, padėti ir palaikyti kitus, nenuvilti mokytojų“, sako jis. 
 

Simoną sužavėjo programos turinio aktualumas ir tai, kad programojestė aukštos kvalifikacijos mokytojai ir specialistai iš partnerių įmonių: „Su mokytojais dažnai kalbėdavome apie naujienas ir aktualijas technologijose bei darbo rinkoje, o mokymų metu man davė tiek, kiek sugebėjau pasiimti. Jei rimtai galvoji apie programavimą ar testavimą, Akademija.IT yra optimalus kelias pradėti dirbti kuo greičiau, tikina jis. 
 
Baigiamąjį egzaminą Simonas tikisi išlaikyti nesunkiai, nes jau yra įgijęs pakankamai praktinės patirties. Paklaustas, ar mokysis toliau, atsako kad planuoja toliau tobulinti žinias bei įgūdžius dirbdamas programuotoju. Informacinių technologijų sritis neleidžia apsiriboti tuo ką moki, viskas sparčiai tobulėja ir keičiasi, tad manau jog mano mokymasis tęsis visą gyvenimą. Būtent tai mane ir traukia“, šypsosi jis.  

 

Priėmimas į Akademiją.IT jau vyksta! Prašymai teikiami LamaBPO sistemoje https://profesinis.lamabpo.lt/ pasirenkant partnerius – Vilniaus technologijų mokymo centrą (VTMC) Vilniuje,  arba Kauno informacinių technologijų mokyklą (KITM) Kaune. 
 

„Akademija.IT“ tikslas – padėti siekiantiems kvalifikacijos arba persikvalifikuoti per trumpą laiką įgyti darbo pradžiai būtinas programavimo ar testavimo žinias ir praktinius įgūdžius bei įsilieti į kūrybišką ir dinamišką IT bendrovių aplinką.  
 
Akademija.IT veikia partnerystės pagrindu: mokymasis vyksta švietimo partnerių VTMC ir KITM kompiuterių klasėse Vilniuje ir Kaune, įmonės partnerės bei mūsų veiklą remiantys profesionalai teikia ir atnaujina turinį, užduotis, įsitraukia į dėstymą ir mentorystę komandų projekte, o taip pat suteikia apmokamos praktikos vietas geriausiai besimokantiems.