Valstybinio anglų k. Brandos egzamino ATSAKYMAI PATEIKIAMI STRAIPSNIO APAČIOJE.
 

Temas beveik pavyko nuspėti

Pasak kalbintos pedagogės, šių metų anglų kalbos egzamino užduotys didelių staigmenų nepateikė ir buvo labai artimos ankstesnių metų egzaminuose pateiktosioms. „Per bandomąjį egzaminą mokinių prašėme išspręsti pakartotinės sesijos užduotis, tad su tokio pobūdžio rašiniais jie jau turėjo progos susipažinti, o kur dar įdirbis pamokose. Labai smagu, kai netyčia pavyksta ir temą beveik nuspėti, ir su mokiniais ją aptarti ir išsibandyti dar pasiruošimo metu. Manau, jie džiaugėsi savo užduočių lapuose išvydę beveik identišką formuluotę. Mes, pedagogai, turime neprastą nuojautą“, – juokiasi I. Vaitkevičienė.

Tačiau ji atkreipia dėmesį, jog net ir tikintis užduočių, panašių į spręstas pasiruošimo metu, atsipalaiduoti nederėtų. „Visuomet sakau, kad turime neužmigti ir nesitikėti vaikų žaidimo. Abiturientai yra brandžios asmenybės, kurie viena koja iki brandos atestato. Tai – ne pažyma apie miegojimą klasėje“, – tikina pedagogė. 

 

Aukščiausiems rezultatams vidutinių gebėjimų nepakaks

Anot I. Vaitkevičienės, šių metų egzaminas su deramu pasiruošimu yra ne tik išlaikomas, bet ir palankus geriausiems rezultatams, tačiau erdvės suklysti tikrai buvo. „Jei į egzaminą žiūrima paviršutiniškai ir neieškoma asmeninės brandos, paslysti galima daug kur. Moksleivius puikiai prigauna žodyno turtingumas tiek klausymo, tiek skaitymo užduotyse, o ypatingai specifiniuose tekstuose. Pavyzdžiui, apie finansinį raštingumą ir pan. Tačiau nematau čia jokios bėdos, juk pamokose gvildenamos ir dar sudėtingesnės socialinės, globalios, verslo temos“, – pasakoja anglų k. mokytoja.  

„Galiausiai, juk turime įvertinti, kad balandžio mėnesį mokiniai jau laikė kalbėjimo dalį ir ketvirtadalį egzamino taškų jau galėjo susirinkti. Tad šis egzaminas tikrai palankus ir dėkingas išlaikymui, tačiau maksimaliam rezultatui vien vidutinių gebėjimų ir žinių neužteks“, – tvirtina I. Vaitkevičienė. 

 

Rašto darbai subalansuoti gabiausiems

Telšių „Džiugo“ gimnazijos anglų k. mokytoja, metodininkės teigimu, egzamino rašymo dalies užduotys pareikalavo moksleivių pademonstruoti visas per dvyliką mokslo metų įgytas žinias. „Kolegos paantrintų, kad pusiau formalus laiškas yra tikslios struktūros. Čia būtini šabloniai sakiniai, formalaus stiliaus laikymasis ir glaudus užduoties turinio laikymasis. Tačiau atidesni mokiniai visas strategijas puikiai išmoksta pamokų metu ir su šia užduotimi lengvai gali susidoroti per mažiau, nei 10 minučių. Šių metų laiško užduotis tikrai puikiai apgalvota, norisi skirti daug komplimentų egzaminų centrui. Tuo tarpu esė užduotis – tikras B2 lygio darbas, kuriuo mokinys turi parodyti kalbos meistrystę ir asmenybės brandą. Tema – puiki, mokiniams artima ir net pagal programą aptariama skyriuose apie išsilavinimą. Ji lengvai suprantama, jei mokinys apskritai suvokia, kas yra akademinis sąžiningumas“, – temas komentuoja I. Vaitkevičienė.  

Pedagogė apibendrina egzamino užduotis teigiamai ir tikina, jog jos atskleis, kas pasiruošimui skyrė daugiau dėmesio. „Rašto užduotyse iš dvyliktokų tikėtasi akivaizdaus parodymo žinių, kurias jie įsisavino pamokų metu. Drįstu teigti, kad egzaminas puikiai subalansuotas atsiskleisti gabiems mokiniams ir gerokai prigavo besitikėjusiuosius tiesiog lengvai praslysti“.

 

Preliminarūs 2022 metų Valstybinio anglų k. egzamino atsakymai

 

Klausymas:

Pirmoji dalis:

 1. C
 2. A
 3. C
 4. A
 5. A
 6. C
 7. A
 8. B
 9. C
 10. B

 

Antroji dalis:

 1. B
 2. A
 3. A
 4. C

 

Trečioji dalis:

 1. G
 2. E
 3. C
 4. D
 5. B

 

Ketvirtoji dalis:

 1. potential
 2. superiority
 3. interpreting
 4. irony
 5. distinguish
 6. disordered

 

Skaitymas:

 

Pirmoji dalis:

 1. D
 2. C
 3. E
 4. B

 

Antroji dalis:

 1. durability
 2. rely
 3. degrade
 4. trash
 5. means
 6. recycle

 

Trečioji dalis:

 1. C
 2. E
 3. F
 4. H
 5. B
 6. I
 7. G

 

Ketvirtoji dalis:

 1. debts
 2. tools
 3. lifelong
 4. impacts
 5. trap
 6. strengthen
 7. settings
 8. adulthood

Konkursinio balo skaičiuoklė: 
 
Pilnas būsimų egzaminų tvarkaraštis čia: 
 
Žurnalo KUR STOTI 2022 užsakymas - į namus: