- Tavo manymu, verta rinktis politikos mokslų studijas ne tik dėl to, kad įdomu, bet ir norint sėkmingos karjeros? 

Mano nuomone, politikos mokslus rinktis reikia ne tik dėl noro suvokti politinius procesus, bet ir dėl to, ką šios studijos gali duoti. O tai yra kritinis mąstymas, greitas informacijos apdorojimas ir įsisavinimas, sudėtingų klausimų sprendimas ir t.t. Būtent dėl to manau, kad politikos studijos suteikia galimybę turėti sėkmingą karjerą ne tik politikoje, bet ir kitose srityse.

- Ką pasakytum tiems, kurie sako, jog reikia tik IT specialistų, o politikos mokslų studijos tai nebus studijos kokybiškam gyvenimui?

Nesvarbu, ar tu IT specialistas, ar politikos ekspertas, ar chemikas, nes tik žinios nepadaro mūsų sėkmingais. Tai tik vienas ir žingsnių, kuris yra reikalingas siekiant kokybiško gyvenimo. Tačiau tai, ką mes pasiimame iš studijų, jei studijos orientuotos į paruošimą ir karjerai, kokios buvo ir mano politikos mokslų studijos, bei kokias pastangas patys įdedame, suteikia pagrindą sėkmingai karjerai.  

- Kaip susiklostė Tavo karjeros startas po studijų baigimo? Kokios perspektyvos buvo ir kaip atsidūrei ten, kur dabar esi?

Dar nebaigusi studijų žinojau, kad noriu dirbti Seime. Siekiant šio tikslo pirmasis žingsnis buvo praktikos atlikimas Seime. Atlikdama praktiką labai stengiausi, nebijojau darbų ir atsakomybės. Ir rezultatas buvo rekomendacijos, kurios tapo neįkainojamos jau po studijų. Pabaigusi studijas vasarą dirbau kitame darbe, tačiau pradėjusi studijuoti Tarptautinės politikos studijų magistro programoje supratau, kad laikas pabandyti pasiekti savo tikslą ir įsidarbinti būtent Seime. Po šio sprendimo, nepraėjus ir dviems mėnesiams gavau pasiūlymą nusiųsti savo CV vienam Seimo nariui, kuris pradėjo ieškoti „superherojaus“ į savo komandą. Nusprendžiau pabandyti, nusiunčiau savo CV, perėjau ne vieną priėmimo į darbą etapą ir gavau pasiūlymą ateiti dirbti į Seimą, Seimo nario patarėjos pareigose. Juk retai patenkama iškart po bakalauro studijų į šią poziciją, jei patarėjo ieškoma pagal profesionalumą ir kompetencijas, o ne partinę priklausomybę. Dabar džiaugiuosi kiekviena diena, o dar labiau džiaugiuosi, kad tai ką išmokau politikos mokslų bakalaure, darbe naudoju kiekvieną dieną, ir tuo pačiu gilinu žinias tarptautinės politikos srityje bei turiu progą šias žinias iškart pritaikyti ir praktikoje.

Tikiu, kad dirbant, stengiantis ir nuoširdžiai siekiant savo tikslų – viskas įmanoma. Studijos man suteikė progą naudoti savo žinias praktikos metu, o praktikos metu žinių dėka atlikti darbai nutiesė man kelią į ten, kur esu dabar ir labai džiaugiuosi.

Daugiau informacijos apie bakalauro programas Viešoji politika ir vadyba (nuoroda), Viešoji politika ir komunikacija (nuoroda). O svarstantiems apie Tarptautinės politikos magistro studijas (nuoroda).

Daugiau informacijos apie Mykolo Romerio universitetą www.mruni.eu.