Pradėjus mokytis šios profesijos, sako, iš tiesų, nieko nesitikėjęs, nes neturėjo nusistatęs išankstinių lūkesčių -  tačiau mokslo metams einant į pabaigą, Rokas savo pasirinkimu yra labai patenkintas!  

Mokytojai čia nuostabūs ir aiškina tai ko tikrai reikia. Grupiokai taip pat buvo labai puikūs, gera aplinka - čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis!”, - džiaugiasi puikia mokymosi aplinka jis ir pataria: „Jei nori mokytis programavimo, nusiteik - reikės labai daug dirbti, nes tai nesibaigiantis mokymosi procesas visą gyvenimą!”, - ragindamas perspėja JavasScript programuotojas Rokas.

Vilniaus technologijų mokymo centre JavaScript programuotojas mokosi projektuoti ir kurti aplikacijas, kurios sudarytos iš dviejų dalių: vartotojo sąsajos (FRONT-END) ir loginės/serverinės dalies (BACK-END).

Kodėl mokomasi kurti aplikacijas? Ankščiau, mobiliosios ir darbalaukio programos turėdavo būti kuriamos kiekvienai operacinei sistemai atskirai. Todėl naujai atsiradusios technologijos, padedančios išspręsti šią problemą, buvo didelis šuolis į priekį aplikacijų pasaulyje.

JavaScript programavimo kalba evoliucionavo į pilną, funkcionalią programavimo kalbą, kurios pagalba galima kurti tiek aplikacijos FRONT-END, tiek BACK-END dalis.

FRONT-END daliai kurti naudojamos šios technologijos ir bibliotekos: HTML, CSS, JavaScript, React.

BACK-END daliai: Node.js, Express, MongoDB.

Taip pat programuotojai mokosi versijuoti kodą, sekti jo pasikeitimus, dirbti komandoje kartu prie vieno projekto, naudojant GIT ir GITHUB.

O kad komandinio darbo procesas nevirstu chaosu, komandos dirba pagal SCRUM - vieną iš AGILE projektų valdymo metodikų.

JavaScript programavimo kalba – viena populiariausių pasaulyje – moderni ir paprasta – būtent tokia, kokios tikimąsi šiame skubėjimo ir technologijų amžiuje. Iš pradžių JavaScript programavimo kalba buvo skirta dinaminių puslapių kūrimui. Šiandien – ji universali, nes apima ne tik kliento sąsajos (front-end), bet ir serverio pusės (back-end) programavimą.

Pamažu Ji tampa pačia universaliausia programavimo kalba, kurią renkasi vis daugiau programuotojų ir kompanijų.

Tapti JavaScript programuotoju per trumpą laiką ir visiškai nemokamai galite, jei:

·         baigėte 10 klasių ir norite nušauti du zuikius: baigti gimnaziją ir startuoti darbo rinkoje.

·         baigėte 12 klasių ir nekantraujate pradėti karjerą vos po 10 mėn.

·         norite perskvalifikuoti (pirmą kartą!) ir pradėti viską iš naujo, tik žymiai sėkmingiau.

Priėmimas į JavaScript programavimo programą vyks nuo birželio 1 d. Plačiau  https://bit.ly/20JavaScript

Kviečiame mokytis!

Prisijunk prie VTMC bednruomenės ir įgyk šiandien ir ateityje paklausią profesiją!