1. Rašykite ranka
Rašymas ranka įdarbina mūsų smegenyse esantį rašymo centrą, atsakingą už informacijos perkėlimą iš trumpalaikės atminties į ilgalaikę atmintį. Tai leidžia kartojamus dalykus įsiminti greičiau ir lengviau, taigi, palengvina mokymosi procesą ir paverčia jį efektyvesniu. Šį efektą galite sustiprinti pasitelkdami skirtingų spalvų rašiklius, žymeklius ir lipdukus – jie padės sukurti aiškią konspektų struktūrą. 
 
2. Kurkite vizualinius konspektus
Grafikai, lentelės ar kitos vizualinės raiškos priemonės padeda geriau įsisavinti informaciją ne tik tiems, kurie pasižymi vizualine atmintimi. Tokio pobūdžio konspektai – puiki galimybė struktūruoti didelius informacijos kiekius, ypatingai tada, kai jie pasižymi tarpusavio sąsajomis. Kurkite ir kaupkite vizualinius konspektus – prireikus kažką prisiminti, visada galėsite žvilgtelėti į juos ir iškart rasti reikalingą informaciją. 
 
3. Apdovanokite save
Atlygio sistema – vienas populiariausių efektyvaus mokymosi būdų. Viskas, ko jai reikia – tai jūsų mėgstamiausi skanėstai, pramogos ar bet kas kito. Svarbiausia, kad dovana jus pradžiugintų ir paskatintų mokytis toliau, suteiktų motyvacijos. Iš anksto nuspręskite, kokį tikslą turite įgyvendinti tam, kad galėtumėte save apdovanoti. Perskaityti 20 puslapių, be klaidų išlaikyti bandomąjį egzaminą, o galbūt atlikti visas pasikartojimo užduotis? Tai priklauso tik nuo jūsų! 
 
4. Mokykitės pagal tvarkaraštį
Struktūruokite savo pasiruošimą svarbiems atsiskaitymams. Iš anksto nuspręskite, kiek valandų per dieną skirsite mokslams, kaip tas valandas paskirstysite keliems mokomiesiems dalykams. Susidarę kartojimo planą, pakabinkite jį matomoje savo kambario vietoje ir žymėkite jau išmoktas temas. Tai leis nuolatos stebėti savo progresą ir planuoti laiką matant dar likusį pakartoti informacijos kiekį. 
 
5. Pakeiskite mokymosi erdvę
Ruošdamiesi egzaminams neprisiriškite prie savo rašomojo stalo – judėkite namuose ir už jų ribų, atraskite naujas vietas, skatinančias koncentraciją, padedančias sutelkti dėmesį. Tai gali būti biblioteka, jūsų mėgstamiausia kavinė, parkas ar namų terasa. Jei oras lepina, nepraleiskite progos mokymosi perkelti į lauką – grynas oras atgaivins mintis ir suteiks jėgų.