Statistiniai duomenys rodo, jog 2020–2021 m. aukštojo mokslo siekė 33,8 proc. 20–24 metų amžiaus jaunuolių. Lietuvos aukštosiose mokyklose studijavo 104 tūkst. studentų, iš jų universitetuose – 71,9 tūkst. kolegijose – 32,5 tūkst. Kas juos paskatino pasilikti gimtojoje šalyje?
 
1. Galimybė studijuoti visiškai nemokamai
 
Lietuva savo šalies studentams suteikia puikias galimybes gauti valstybės finansuojamą vietą bet kurioje studijų programoje. Kitaip nei daugelyje Europos šalių, Lietuvoje aukštojo mokslo siekiantys jaunuoliai nėra priversti ieškoti alternatyvių studijų finansavimo galimybių, tokių kaip paskola mokslui ar papildomas darbas po paskaitų.
 
2. Daugiau šansų pradėti ankstyvą karjerą
 
Būdami vietiniai, mokėdami kalbą ir jausdamiesi savi gimtos kultūros rėmuose, studentai, pasirinkę aukštojo mokslo siekti Lietuvoje, suteikia sau galimybę pradėti ir ankstyvą karjerą. Gabūs, ambicingi, aukštus tikslus sau išsikėlę jaunuoliai jau po pirmojo studijų kurso gali gauti praktikos vietą Lietuvoje veikiančiose įmonėse ir, parodę reikiamus rezultatus, ją iškeisti į nuolatinę poziciją. 
 
3. Studentui įkandamas pragyvenimo lygis
 
Vienas pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria studentai – kaip su turimu minimaliu biudžetu patenkinti bent pagrindinius savo poreikius, tokius kaip buto, kambario ar bendrabučio nuoma, komunaliniai mokesčiai, maisto prekės ir pramogos. Lietuvoje studijuojantiems jaunuoliams šis klausimas yra gerokai lengvesnis – mūsų šalyje pragyventi su studentišku biudžetu yra paprasčiau, nei daugelyje kitų Europos valstybių. 
 
4. Arti esantys draugai ir šeima
 
Nutolimas nuo šeimos ir artimiausių draugų išvykus studijuoti į kitą šalį gali sukelti nerimą, įtampą ir turėti įtakos prastai emocinei būklei. Studijuodami savoje šalyje, lietuviai studentai, net ir persikėlę į kitą miestą, nepatiria sunkumų palaikydami artimus ryšius su jiems svarbiais žmonėmis. 
 
 
5. Glaudesni akademinės bendruomenės ryšiai
 
Vienas iš studijų mažoje šalyje privalumų – artima, glaudžiais ryšiais pasižyminti akademinė bendruomenė. Lietuvoje veikiančios aukštojo mokslo įstaigos, jų akademinis personalas ir studentai artimai bendrauja ir bendradarbiauja tarpusavyje. Tokiu būdu efektyviau dalinamasi informacija, lengviau užmezgamos pažintys, greičiau atrandami reikalingi specialistai.