Ar egzaminas pasirodė sudėtingesnis, ar lengvesnis, nei tikėjaisi, ruošeisi?
 
Kuo daugiau ruošiesi, tuo būna lengviau. Negalėčiau pasakyti, kad šių metų egzamino temos buvo sunkios. Tačiau verta paminėti, jog buvo gal kiek neįprastos, žvelgiant iš kasdienių pokalbių perspektyvos. Tai nesukėlė sunkumų bandant sugalvoti įvairių situacijų. 
 
Ar tema nustebino? Suglumino? O galbūt kaip tik nuteikė maloniai, nes buvo paprasta, kasdienė? Apie ką teko kalbėti? 
 
Iš tiesų, tema šiek tiek nustebino. Niekada neteko kalbėti apie vegetarų ir veganų valgymo ypatumus, jų maisto racioną, baltymų svarbą. Ši kalba tapo maloniu iššūkis, buvo įdomu pažiūrėti, ką galiu sugalvoti papasakoti tokiomis temomis.
 
Na, o dialogo tema buvo apie video įrašo, skatinančio mažinti tabako gaminių vartojimą, kūrimą. Teko pasitelkti vaizduotę ir prikurti dėdžių bei tetų, kurie galėtų padėti nufilmuoti video ar paskolinti savo pypkę (šypsosi).
 
Kokio pažymio tikiesi? Kas, tavo manymu, egzamino metu pavyko, o kam šiek tiek pritrūko sėkmės? Galbūt kažkuo esi visiškai nusivylusi?
 
Galbūt elgiuosi naiviai, bet tikiuosi maksimalaus rezultato. Paskyriau daug laiko, susikaupimo, net maldos šiam egzaminui. Prieš išeinant iš namų, mama ne tik palinkėjo sėkmės, bet ir peržegnojo. Manau, kad neblogai pasirodžiau monologo užduoties dalyje – jai ruošiausi ypatingai daug. 
 
Kaip ruošeisi kalbėjimui? Galbūt taikei kokius nors metodus, praktikas, kūrei mokymosi planą?
 
Taip nutiko, kad kovo mėnesį vykusio bandomojo egzamino metu sutrikau ir neatsiverčiau kitos užduoties lapo pusės. Taigi, nepasiruošiau vienai iš egzamino dalių ir jis man nepavyko. Bet klaidos įpareigoja pasitempti. Nors manau, jog moku anglų kalba ir ją naudoju darbe, ši nesėkmė sukėlė šoko būseną ir pradėjau egzaminui ruoštis taip, lyg iš viso pirmą kartą eičiau kalbėti. 
 
Prašiau draugų būti mano porininkais ir padėti pasiruošti egzaminui, kalbėdavomės telefonu, taisydavome vienas kitą. Bet, ko gero, visą gyvenimą liksiu dėkinga mokytojui Ryčiui Jezukevičiui. Ypač už tai, kad prieš pat egzaminus leido pakankinti jo ausis ir praktiškai išbandyti visas įmanomas monologo bei dialogo temas. 
 
Kaip manai, kas turėjo didžiausią, lemiamą įtaką tokiam tavo pasirodymui egzamine?
 
Anksčiau minėtas pasiruošimas labai nuramino. Nori nenori, moki ar nemoki tam tikrą dalyką, vis tiek jaudiniesi prieš atsiskaitymą. Kuo stipriau esi pasiruošęs, pasikartojęs medžiagą, tuo geriau seksis. Besiruošdama daugiau supratau ir apie save: kur užstringu, kodėl darau pauzes. Pastebėjau, kad dėl patiriamo streso kalbėdama net užmirštu kvėpuoti (juokiasi), tad vienas iš pasiruošimo tikslų buvo įprasti įkvėpti bei iškvėpti, nuolat priminti tai sau. 
 
Beje, įsigilinau net į vertinimo sistemą (kuri yra prieinama visiems) ir pasižiūrėjau, kaip, anot jos, turėtų skambėti ideali kalba. Kai įveikiau šias kliūtis bei nuo A iki Z išnagrinėjau užduotis, egzaminas pasidarė ne toks baisus. Mus juk gąsdina ne pats atsiskaitymas, o nežinomybė.
 
Ar egzamino laikymas vyko sklandžiai? Ar neteko susidurti su jokiais trukdžiais, buvo laikomasi grafiko, bendrų tvarkos taisyklių?
 
Taip nutiko, kad į egzamino laikymo vietą atvykau valanda anksčiau. Turėjau progą padiskutuoti su jau kalbėjusiais ir dar tik savo laiko laukiančiais abiturientais. Jie papasakojo, kaip viskas vyksta, ko reikia tikėtis. Nebuvo vėlavimų ir viskas vyko tikrai operatyviai.
 
Nuramino koridoriuose bei pasiruošimo patalpose esantys  draugiški vertintojai. Paprastos, palaikančios šypsenos tokioje situacijoje mus visus nuteikė pozityviai. Juk paprasti gestai – neįkainojami. 
 
Kaip pasisekė su atsitiktine tvarka parinktu dialogo porininku/porininke? Ar egzaminą kolega palengvino, ar priešingai – pavertė sudėtingesniu?
 
Per šį egzaminą netikėtai netikėtai susitikau su savo matematikos bendraklasiu. Supratę, kad kalbėsime drauge, labai apsidžiaugėme. Aš labai nervinausi, o jis buvo toks atsipalaidavęs, kad, iš šalies pasižiūrėjus, ko gero, nebūtum supratęs, kad šis žmogus šiandien laiko egzaminą.Jo aura bei keletas stiprių palaikymo žodžių padėjo susikaupti ir mąstyti apie užduotis, o ne užplūdusias emocijas. Buvo ne vienas momentas, kai pavyko vienas kitą patempti, papildyti. 
 
Mums tikrai labai pasisekė.
 
 
Konkursinio balo skaičiuoklė: 
 
Pilnas būsimų egzaminų tvarkaraštis čia: 
 
Žurnalo KUR STOTI 2022 užsakymas - į namus: