Kodėl pasirinkai Fizinio ugdymo ir sporto studijų programą? 

Ilgai svarsčiau, kokią programą pasirinkti, o sprendimą nulėmė galimybė įgyti dvigubą specialybę. Baigusi šias studijas LSU galėsiu dirbti su vaikais fizinio ugdymo mokytoja ir su įvairaus amžiaus žmonėmis – asmenine trenere. Neslėpsiu, kad pedagogikos studijų stipendija irgi turėjo įtakos mano pasirinkimui.

Kaip, tavo nuomone, visuomenėje yra vertinamas fizinio ugdymo specialistų įvaizdis – geriau ar prasčiau nei, pavyzdžiui, matematikos ar užsienio kalbų mokytojų?

Visa tai priklauso nuo to, kaip mokytojas geba save pateikti mokiniams. Jei pedagogas numeta kamuolį ir liepia vaikams žaisti, jis tikrai nesudaro gero specialisto įvaizdžio. Deja, bet netinkamai atstovaudamas visai fizinio ugdymo mokytojų bendruomenei jis menkina šios specialybės įvaizdį. Tačiau nereikėtų vadovautis vienu neigiamu pavyzdžiu. Yra daugybė mokytojų, kurie nuoširdžiai stengiasi, rengiasi kiekvienai pamokai ir kelia fizinio ugdymo specialistų prestižą.

Tavo manymu, kokiomis savybėmis turėtų išsiskirti fizinio ugdymo specialistas?

Vienas svarbiausių dalykų būnant bet kurio dalyko mokytoju yra ryšys su vaikais. Svarbiausia savybė pedagogui yra empatija, be jos dirbti bus be galo sunku, todėl norint, kad vaikai į pamokas eitų su džiaugsmu, būtina užmegzti draugišką ryšį. Tai padaryti padės paprasti pokalbiai, kurie nebūtinai bus susiję su pamoka. Vaikams labai patinka išgirsti asmeninę pedagogo patirtį, išbandytas veiklas, net ragautą valgį ar prisiminimus iš vaikystės.

Ką reikėtų keisti, kad mokykloje vaikai noriai lankytų fizinio ugdymo pamokas?

Jei mokytojo pamokose vaikams yra smagu, jie gali pailsėti nuo prieš tai vykusios matematikos pamokos, tuomet jie noriai eis į pamokas. Be to, paminėčiau ir vaikų vertinimą per fizinio ugdymo pamokas, kuris dažnai nėra teisingas. Ne kiekvienas gali nušokti toli ar bėgti greitai. Bijodami atrodyti silpnais prieš klasės draugus, gauti blogą įvertinimą ar sulaukti netinkamų komentarų iš mokytojo, vaikai stengiasi praleisti pamoką. Todėl labai svarbu, kad vaikų fizinis pajėgumas nebūtų vertinamas pažymiu.

Kas Tau labiausiai patinka LSU? Kaip vertini dėstytojus? Ar manai, kad jau dabar įgytos žinios Tau yra naudingos?

Studijuojant LSU mane labiausiai džiugina dėstytojai. Dauguma jų yra tikri pavyzdžiai studentams. Dėstytojai visuomet atsižvelgia į studentų nuomonę ar patarimus, stengiasi, kad mums per paskaitas būtų įdomu, o svarbiausia yra žmogiški ir empatiški. Iškilus problemai visuomet ieško išeičių ir galimybės surasti geriausią sprendimą. Be to, norėčiau paminėti ir Universiteto suteikiamas darbo galimybes. Nuo pat studijų pradžios kiekvienas studentas į elektroninį paštą gauna darbo pasiūlymus. Šiuo suteiktu šansu pasinaudojau ir aš, todėl esu be galo dėkinga, nes dabar ne tik mokausi, bet ir dirbu pagal pasirinktą specialybę. Na, ir šilčiausi linkėjimai kursiokams, kurie tikrai yra didelė sėkmingų studijų dalis. Esame kaip vienas kumštis ir visuomet padedame vieni kitiems.

Į ką patartum atkreipti dėmesį renkantis studijas?

Renkantis studijų kryptį svarbiausia klausyti savo širdies. Prieš porą metų svarsčiau visai apie kito pobūdžio studijas, tačiau apsisprendžiau nebėgti nuo to, kas mane lydėjo visą gyvenimą, ir savo sportinę patirtį perduoti mažiesiems. Labai svarbu studijuoti tai, kas tau įdomu, o ne tai, kas tuo metu populiaru ar svarbu, pavyzdžiui, tavo tėvams. Jei jautiesi savo kelyje, visuomet atsiras galimybių!

Ar norint tapti geru fizinio ugdymo specialistu užtenka turėti daug patirties, o galbūt tam reikalingas pašaukimas?

Be abejo, žinios yra labai reikalingos, tačiau tai labiau techninė šio darbo pusė. Turi mylėti vaikus ir norėti perduoti jiems savo patirtį, o tai, manau, ateina iš vidaus. Todėl pašaukimas šiame darbe iš tiesų svarbus, nes jo vedini mokytojai į darbą kasdien eis su dideliu malonumu ir noru įskiepyti meilę judesiui kiekvienam vaikui!

Susidomėjote Fizinio ugdymo ir sporto studijomis LSU?
Daugiau sužinosite:
 https://bit.ly/3D4miZy