Pavyzdžiui, ar man tai įdomu, ar ateityje galėsiu daryti tai ką noriu, ar nebijau persidirbti.

Nuo atsakymų priklausys ar norite ir pajėgsite prisijungti prie moderniųjų technologijų matematikos elito, teigia Matematinio modeliavimo katedros vedėjas prof. Raimondas Čiegis.

Kasmet, į Fundamentinių mokslų fakulteto (FMF) Moderniųjų technologijų programą priimami studentai, su kuriais dėstytojai dirba asmeniškai, tiesiogiai suteikdami reikalingų žinių.

Baigusieji šias VILNIUS TECH studijas arba tęsia mokslus elitiniuose pasaulio aukštosiose mokyklose, kaip britų Oksfordo ar Kembridžo universitetai, arba kviečiami į tas Lietuvos ir pasaulio verslo įmones bei įstaigas, kuriose iš esmės niekas kitas sprendimų įgyvendinti negali įgyvendinti.

Šias studijas baigusi bakalaurė Alina Neznanova šiuo metu kuria gamybos procesų reguliavimo programą išskirtinius daiktų interneto sprendimus kuriančioje pasaulinėje kompanijoje „Teltonika“.

Monika Raitelaitytė dirba su virusais – nuo kompiuterinių iki realių, tokių kaip COVID-19.

Dar labiau į medicinos sritį yra pasinėręs Mark Fukson – jis kuria algoritmus operuojantiems chirurgams.

„Mūsų mokslas dabar yra „pastumtas“ į informatikos kryptį. Tai visiškai suprantama“, – pabrėžia Matematinio modeliavimo katedros docentas Andrėj Bugajev.

Dievas yra matematika

„Matematikos studentui nepakanka paaiškinti, kaip prisukti ar atsukti varžtelį. Mes siekiame rasti racionalų problemos sprendimo būdą“, – pasakoja prof. R. Čiegis.

Anot jo, pasitelkus matematikos mokslus, galima mėginti įrodyti Dievo buvimą.

„Gauname atsakymus, o  po to įrodome, kad visi teiginiai yra neteisingi. Tai, kad teiginiai neteisingi nepakeičia klausimo esmės: yra Dievas ar  jo nėra. Nes klausimas taip ir liko neatsakytas. Tiesiog pasiekėme rezultatą, kad kai kuriuos teiginius atmetėme ir reikia ieškoti kitų“, – kalba katedros vedėjas.

Jis pabrėžia, kad VILNIUS TECH studijos jokiu būdu netrukdo išsakyti savo nuomones. Svarbiausia, sako prof. R. Čiegis, kad studentas suprastų „apie ką galvoti ir  kaip savo galvojimą pagrįsti“.

Paklaustas ar moderniosios matematikos studijoms reikalingos kokios nors specialios žinios, A. Bugajev pabrėžia, kad svarbiausia, jog pradėtų studijuoti matematiškai raštingas studentas – viso kito galima išmokti.

„Nepagrįsta nuomonė, kad čia yra beprotiškai sunku: jeigu mokysiesi – viską įveiksi. Studijuojant matematiką, žinoma, reikia žinių, bet jos pasiekiamos lengviau nei moksleiviams dažnai atrodo“ , – ragina rinktis Moderniųjų technologijų matematikos studijas docentas A. Bugajev.

„Nėra taip, kad mes studentą tiesiog farširuojame žiniomis. Studentai gauna daug praktikos. Programavimo taip pat. Dabar trečiakursiams dėstau finansinį modeliavimą ir matau, kad jie jau geriau už mane programuoja, ir jau man pataria, kur ir ką reikėtų  geriau padaryti“, – sako Matematinio modeliavimo katedros docentė Teresė Leonavičienė. 

Jeigu neketinate likti tiesiog IT programuotoju – rinkitės Moderniųjų technologijų matematiką:

  • Ji skirta tiems, kurie nori lengvai susieti realybę su matematika, o matematikos jėgą panaudoti realybės gerinimui;
  • Tiems, kurie nori vystyti skaitmeninį pasaulį kurdami naujas paslaugas ir technologijas;
  • Tiems, kurie nori suprasti, kaip šiuolaikinės ir ateities technologijos statomos ant galingo matematinio fundamento ir kaip funkcionuoja skaitmeninis pasaulis.

„Studijos nėra lengvos. Mes nesiūlome suvalgyti pyragaitį“, – pabrėžia prof. R. Čiegis.

Tačiau, studijos garantuos, kad baigę jas įsiliesite į pasaulio matematikos ir programavimo elitą.