Leidinyje „Lietuvos universitetai 2022“ pateikiama Lietuvos universitetų apžvalga. Visi pristatytieji universitetai siūlo trijų pakopų studijas. Universitetai pristatomi per mokslo, studijų, žinių ir vertybių sklaidos plačiajai visuomenei, tarptautiškumo ir įtakos valstybei bei regionui veiklos pjūvius.

Leidinys gausiai iliustruotas nuotraukomis. Leidinio įžangoje pateikiama Lietuvos mokslo ir studijų sistemos apžvalga, supažindinanti su aukštojo mokslo organizavimo procesu bei už jį atsakingomis institucijomis. Leidinio kalba – lietuvių ir anglų.

Leidinys parengtas įgyvendinant pernai patvirtintą Lietuvos universitetų metų minėjimo planą. Per šiuos metus dar bus sukurtas Lietuvos universitetų inovacijas ir atradimus pristatantis dokumentinis filmas, publikuojami straipsniai naujienų portaluose, bus transliuojamos laidos ir reportažai, universitetų socialiniuose tinkluose vyks informacinė kampanija.

Universitetų metais švietimo bendruomenė ir visa visuomenė bus kviečiama į ne vieną nacionalinį renginį: Lietuvos universiteto 100-mečio minėjimą, tarptautinę konferenciją „Aukštasis mokslas: pasiekimai, iššūkiai ir galimybės“, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalį „Gaudeamus 2022“, virtualią parodą „Mokslo šviesa“.

2022-ieji Lietuvos universitetų metais paskelbti atsižvelgiant į tai, kad prieš 100 metų, 1922 m. vasario 16-ąją, Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kaune buvo įsteigtas Lietuvos universitetas, suvaidinęs reikšmingą vaidmenį plėtojant universitetinį aukštąjį mokslą visoje Lietuvoje.

 

ŠMSM inf., VDU archyvo nuotr.