Pandemija, nors ir pristabdė gyvenimus, tačiau suteikė puikią galimybę atsiskleisti ir parodyti savo stipriąsias puses – bendruomeniškumą, susivienijimą, gebėjimą naudotis naujausiomis technologijomis. Besibaigiantys metai Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH) buvo išties reikšmingi. Kokie svarbiausi praėjusių metų įvykiai?

VILNIUS TECH – didžiausias kokybės ir populiarumo pokytis tarp aukštųjų mokyklų

Žurnalas „Reitingai“, apžvelgiantis Lietuvos švietimo sistemą, gruodžio mėn. pradžioje paskelbė geriausius šalies bendrojo ugdymo  ir aukštųjų mokyklų reitingus. Žurnalo duomenimis, VILNIUS TECH yra antras geriausias šalies universitetas, kartu labiausiai pakilęs tarp Lietuvos universitetų dalykiniame reitinge bei  pats populiariausias tarp studentų inžinerijos studijų krypčių grupėje ir architektūros kryptyje.

Kovo mėn. pradžioje buvo paskelbti tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2021“ rezultatai. Jų duomenimis pasauliniame reitinge VILNIUS TECH ir toliau išliko tarp lyderiaujančių šalies aukštųjų mokyklų ir buvo įvertintas 2 srityse ir 7 kryptyse.

Šiais metais į VILNIUS TECH daugiausiai abiturientų stojo į inžinerijos studijų krypčių programas. Tai parodo, kad pastarosios vis labiau populiarėja jaunų žmonių tarpe ir pritraukia daugiau būsimų specialistų, norinčių kurti ateičiai.

„Galima išskirti keletą programų, į kurias buvo pakviesta studijuoti daugiau studentų, nei praėjusiais mokslo metais: Elektronikos inžineriją, Automatiką, Mechanikos inžineriją, Mechatroniką ir robotiką, Statybos inžineriją, Architektūrą, Skrydžių valdymą, Kompiuterių inžineriją“, – vardija Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Dovilė Ulinskaitė.

Rudenį už VILNIUS TECH vairo stojo naujasis rektorius

Spalio 20 d. uždaro posėdžio metu universiteto Taryba penkerių metų kadencijai išrinko naują rektorių, kuriuo tapo prof. dr. Romualdas Kliukas.

„Tikiu universiteto bendruomene, kurioje ir pats užaugau, jos potencialu ir galimybėmis susitelkti, siekiant bendrų mūsų strategijoje ir mano, kaip rektoriaus, numatytų tikslų įgyvendinimo. Didžiuojuosi, kad nuoširdžiu kasdieniu darbu ir savo patirtimi galiu prisidėti prie VILNIUS TECH sėkmingo vystymosi ir bendruomenės gerovės“, – teigia prof. dr. R. Kliukas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad išrinktas universiteto rektoriumi gavo ir neįkainojamą dovaną – pasitikėjimo mandatą, kuris įpareigoja skatinti bendruomenės narius telkti visas jėgas ir dirbti ateities universiteto labui.

Naujasis rektorius pakeitė VILNIUS TECH rektoriaus pareigas nuo 2011 m. einantį prof. dr. Alfonsą Daniūną.

Universiteto rektorius renkamas kas penkerių metų kadencijai.

Iki 2022 m. pabaigos duris atvers nauji modernūs VILNIUS TECH pastatai

Modernia tyrimų įranga aprūpintos laboratorijos, šiuolaikiškos auditorijos, su apšvietimą ir vėdinimą reguliuojančiai jutikliais įrengtos darbo erdvės, bendruomenei skirtos laisvalaikio ir poilsio zonos – šiose naujose patalpose jau iki 2022 m. pabaigos įsikurs VILNIUS TECH studentai ir darbuotojai. Saulėtekyje, Plytinės gatvėje, jau kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai. 

Pažymint šių naujų pastatų statybą, laboratorinio korpuso pamatuose dar vasarą simboliškai buvo įkasta kapsulė su laišku ateities kūrėjų kartoms.

Buvęs VILNIUS TECH rektorius ceremonijos metu pabrėžė naujų – mokomojo ir laboratorinio – korpusų svarbą, didinant universiteto tyrimų ir veiklos tarpdalykiškumą.

„Kad būtų sukurtos šiuolaikinės modernios technologijos – ar tai būtų savaeigis automobilis, ar dirbtinio intelekto, robotikos ar koks kitas sprendimas – dažnai kartu turi dirbti Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos specialistai. Iki šiol glaudesniam fakultetų bendradarbiavimui trukdė fizinis jų nutolimas nuo pagrindinio VILNIUS TECH studentų miestelio Saulėtekyje. Siekdami plėsti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų bazę, norime kartu sutelkti studentus ir mokslininkus, kurių atliekami tyrimai tarpusavyje yra itin glaudžiai susiję. Tikime, kad toks sprendimas leis pasiekti itin aukštų rezultatų, skatins naujų produktų bei technologijų proveržį, taip reikalingą šalies ekonomikos augimui“, – sakė A. Daniūnas.