„Šiuo metu neturime jokių sprendimų, kad vaikai galėtų išeiti į nuotolį. Mokiniai yra atostogose, jie grįžta į mokyklas sausio 10 dieną. Jeigu būtų karantinas, galėtų būti, žinoma, ir nuotolis, bet šiuo metu tikrai nėra tokio svarstymo ar kažkokios plačios diskusijos, jog jau dabar mes turėtume kažkaip visi nusigąsti ir manyti, kad po atostogų kažkas skubiai atsitiks“, – teigė J.Šiugždinienė.

Ministrė akcentuoja, kad būtent nuo epidemiologinės situacijos, nuo reanimacijos lovų užimtumo priklausys ir sprendimai dėl tolesnio vaikų mokymo.

„Viskas priklauso nuo epidemiologinės situacijos ir, jeigu būtų nuspręsta išeiti į griežtą karantiną, tai ir būtų nuspręsta išeiti į griežtą karantiną“, – sakė ministrė.

J.Šiugždinienė taip pat pasidžiaugė, kad rudens metu, nepaisant nuogąstavimų, nuotolinio mokymo pavyko išvengti.

„Tikrai dėjome daug pastangų, džiaugiuosi, kad suvaldėme situaciją, džiaugiuosi, kad mes visą rudenį mokėmės, nors buvo daug prognozių iš įvairių ekspertų, kad tuoj pat turėsime išeiti į nuotolinį, kad blogai yra taip ir kitaip yra blogai. Tačiau mes mokėmės, ėmėmės visų saugumo priemonių ir dėkinga mokykloms ir savivaldybėms, kurios tikrai aktyviai ragina, testuojasi ir vakcinacijos procesas vyksta“, – akcentavo J. Šiugždinienė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra sakęs, kad epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos žymiai pablogėjus ir prireikus įvesti karantiną, jis galėtų tęstis 3-4 savaites. Ministro teigimu, karantino metu galėtų būti vėl įvestas nuotolinis mokymas ir judėjimo ribojimai bei kitos griežtos koronaviruso valdymo priemonės.

 

Parengta pagal ELTA inf.