Vienas iš labiausiai rūpimų klausimų baigus mokyklą, jei planuoji studijuoti uiversitete –  kokias studijas pasirinkti. Vieni abiturientai stoja į užsienio aukštąsias mokyklas, kiti dideles galimybes atranda Lietuvoje. Nors pandemija pateikė nemažai iššūkių abiturientams – teko mokytis ir nuotoliniu būdu – atsirado tokių, kuriems tai nesutrukdė gauti aukščiausią įvertinimą. Šimtukininkų gretas praėjusiais metais papildė Karina Šizovaitė, kuri surinko 100 balų už valstybinį egzaminą ir baigė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją. 

Vilnius – jai ypatingas 

Aukščiausiais balais mokyklą baigusi abiturientė prisipažįsta svarsčiusi studijuoti užsienyje, tačiau įvertinus visas galimybes, pasirinko studijas viename iš tarptautiškiausių Lietuvos universitetų. Vilniuje Karina studijuoja Mykolo Romerio universitete (MRU), Teisės ir policijos veiklą. Gimusi ir užaugusi sostinėje negaili gerų žodžių Vilniui. „Jis – kultūriškai spalvingas, jame gausu lietuvių, rusų, lenkų bei kitų tautybių gyventojų ir dėl to, šis miestas –  dar įdomesnis,“ – sako mergina. Vilnius ją žavi savo architektūra, kurioje susijungia įvairios epochos. Studentė pažymi, jog tai puikus miestas – suteikiantis galimybes ne tik kryptingai jai siekti tikslų studijose, bet nepamiršti ir savo hobių: kinologijos ir fotografijos.  

Šimtukininkė prisipažįsta nesigailinti likusi studijuoti Lietuvoje ir pasidžiaugia pasirinkusi vieną tarptautiškiausių universitetų šalyje, kuriame labai skatinama dalį studijų mokytis užsienio universitetuose. „Mano nuomone, studentai išvyksta į užsienį dėl platesnio studijų programų pasirinkimo ar specifiškos studijų programos, kurios nėra Lietuvoje. Studijos užsienyje yra patrauklesnės dėl atsiveriančių perspektyvų ir platesnių galimybių,“ – sako mergina ir ketina nepraleisti progos pasinaudoti siūloma ERASMUS studentų mainų programa MRU. 

Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis studijas – laimė

Karina prisipažįsta retai klausanti kitų žmonių nuomonės, stengiasi priimti  sprendimus pati, pasiklaudama savo intuicija ir siekti to, ko pati norėtų. Tačiau renkantis studijas –  daug tarėsi su artimaisiais, jie, kaip tikri mentoriai padėjo suprasti – kur linksta širdis. Merginos manymu, vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti renkantis studijas ir kuriuos akcentavo jos artimieji: įsidarbinimo galimybės, galimybė kilti karjeros laiptais. Neišvengta ir esminio klausimo, kurį artimieji uždavė būsimai studentei – „ar būsi laiminga dirbdama vienokį ar kitokį darbą ir ar esi tikra, kad toks darbas yra būtent tau?“. K. Šizovaitė yra dėkinga už tokį artimųjų palaikymą, kad leido pačiai pasirinkti ir suvokti, kokią studijų kryptį rinktis. 

Svajonių darbas – teikiantis naudą visuomenei

Mergina baigusi studijas įsivaizduoja save dirbant visuomenei naudingą darbą, kuris teiks ir malonumą. „Siekti svajonių skatina ir tai, kad į darbą mes einame kasdien, todėl tikrai verta susikurti aplinką, kurioje norisi būti, dirbti,“ – Karina svarsto ar gali būti prasmingesnė veikla kai: „kasdien gini silpnesnius, žmonių teises ir laisves, saugai visuomenę, įstatymą ir padedi žmonėms, kai jiems reikia pagalbos.“ Prisipažįsta galvojusi ir apie galinčius kilti sunkumus, tačiau tikisi juos sėkmingai įveikti: „nesitikiu, kad būsimoje profesijoje mano kelias bus „rožėmis klotas“, bet esu pasiryžusi iššūkiams. Per savo gyvenimo metus išmokau, kad labai svarbu yra kalbėtis. Reikia kartu bandyti ieškoti išeities. Reikia mokėti klausyti ir išgirsti tai, ką sako kitas žmogus, matyti situaciją iš visų pusių. Išmokus to, sumažės bereikalingų ginčų, konfliktų ir negatyvumo gyvenime.“ 

Kaip pasiruošti egzaminams abiturientams?

Mergina mano, kad vieno veiksmingo patarimo nėra. Kas tinka vienam, gali visai netikti kitam. Deja vinintelė sėkmės formulė –  neatrasta, tačiau studentė patikina, jog labai svarbu žinoti, kad baigiamieji egzaminai yra neatsiejama dalis į ateities bagažą ir pataria iš savo patirties: „išmokite laikytis pusiausvyros. Brandos egzaminas nėra pasaulio pabaiga, todėl nevertėtų per daug jaudintis dėl jo, nes egzaminų gyvenime turėsite dar tikrai daug. Tačiau, svarbu nepamiršti, kad tai yra paskutinis „kontrolinis“ mokyklos gyvenime ir pastangų – visgi reikia įdėti“.

Mykolo Romerio universitetas – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. Universitete studijuoja apie 6300 studentų ir klausytojų.

Daugiau informacijos www.mruni.eu.