Šiaip ateities prognozės – rizikingas dalykas: ima ir nutinka kas nors, štai kaip COVID-19 pandemija šiuo metu – ir nušluoja visus tuos pranašavimus. Vis dėlto šalies mokslininkų atlikta Specialistų paklausos prognozė 2020-2026 metams pagrįsta tam tikrais objektyviais Europos ir Lietuvos duomenimis. 

Be to, joje numatyti du galimi scenarijai, vienas kurių yra bazinis, įprastos padėties, o kitas – didesnės migracijos scenarijus – pastarasis tiesiog rodo 40 proc. didesnę kai kurių specialistų paklausą. 

Kas gi matyti iš tų prognozių?

Tarp vidutinės kvalifikacijos darbuotojų didžiausia paklausa numatyta parduotuvių pardavėjų, statybininkų, montuotojų ir giminingų profesijų darbininkų, vandentiekininkų, vamzdynų montuotojų, stalių, dailidžių, betonuotojų, grindų ir plytelių klojėjų, elektromechanikų, autobusų ir troleibusų vairuotojų, asmens sveikatos priežiūros padėjėjų. 

Tarp aukštos kvalifikacijos darbuotojų artimiausiais metais bus paklausūs reklamos ir rinkodaros specialistai, buhalteriai, vadovai – įmonių ir įstaigų, verslo paslaugų srities, politikos ir administravimo specialistai, vadybos ir organizavimo analitikai, socialiniai darbuotojai ir konsultantai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai, personalo ir profesinio orientavimo specialistai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai, sporto treneriai, teisėjai, virtuvių „šefai“ - vyriausieji virėjai, kompiuterių tinklų specialistai, duomenų bazių, sistemų administratoriai.

Štai čia galima pamatyti, kokie sektoriai labiausiai augs, kuriuose darbuotojų paklausa bus didesnė. 

Šviesiai mėlynai pažymėta to antrojo scenarijaus prognozė, jei išaugtų migracija. 

Matant darbuotojų paklausą Lietuvoje ištisomis sritimis , galima pabandyti toje milžiniškoje dėlionėje rasti vietos ir sau. 

Visą prognozę galima rasti čia: https://strata.gov.lt/images/tyrimai/2020-metai/zmogiskojo-kapitalo-politika/20201215-specialistu-paklausos-prognozes-2020-2026.pdf

 

Parengta pagal STRATA informaciją