Ypač – į šių metų abiturientus: jums šiais mokslo metais skirsime daugiausia dėmesio ir informacijos. 

Šiandien, rugsėjo 1-ąją, oficialią Mokslo ir žinių dieną, išgirsite daug skambių palinkėjimų. Abiturientams prasidės bemaž devynių mėnesių spaudimo maratonas: mokykitės, nes laukia egzaminai ir stojimai! 

Mes siūlome elgtis kiek kitaip. Mokytis, žinoma, reikia – ir daug. Bet kai ką nauja galėtumėte pradėti jau šiandien, būtent: rimtai pamąstyti, kokie norėtumėte būti ir ką gyvenime būtų smagu veikti po kokių penkerių – aštuonerių metų. Tai gali būti visiškai „nurautos“ idėjos arba konkretūs planai.

Pradėjus nuo šito, reikėtų žengti toliau ir apgalvoti: o ką reikėtų padaryti, kad pasiekčiau, ko noriu? Kur ir kokias studijas reikia baigti? Tada –  ko reikia, kad įstočiau į tokias studijas? Kokie reikalavimai, kokio reikia balo, o svarbiausia – kokių konkrečių valstybės brandos egzaminų reikia? 

Reikiami brandos egzaminai – žiauriai svarbu, ir juos turėsite pasirinkti jau po mėnesio kito. Jie bus jūsų raktas į studijas. 

Vėl reikėtų galvoti: ar gerai išlaikyčiau tuos egzaminus? Jei žiniose yra spragų – ką galiu padaryti (mokytis savarankiškai, samdytis korepetitorių, prašyti pagalbos draugų ar pažįstamų)? 

Taigi, šventės šventėmis, bet štai šitaip pradėjus dėlioti savo būsimo gyvenimo ir mokslų dėlionę, ji galėtų būti sklandesnė.

Ne paskubomis ieškoti bet kokios studijų programos, į kurią patektum šiaip ne taip išlaikęs keletą lengvesniais laikomų egzaminų – ne! O atsispyrus būtent į savo norą, siekį, svajonę – kantriai ir atkakliai it kokiai skruzdei susirinkti po šapelį tai, ko reikia. 

To ir linkime, ir žadame padėti patarimais. Gražios šventės – ir sėkmingos mokslų pradžios!