Bendrovė konsultuoja ir siūlo sprendimus  sustiprintos naftos gavybos (angl. Enhanced Oil Recovery, EOR) technologijų klausimais,  jų veikla apima naftos gavybos vertinimą, naudojant patentuotus įrankius, laboratorinius matavimus, rezervuarų modeliavimą ir lauko bandomuosius projektus.

Derindami matematinio modeliavimo, mašininio ir giliojo mokymosi metodus studentai dirbs su naftos pramonės duomenimis ir kurs naujus efektyvesnius modelius, padėsiančius prognozuoti ir optimizuoti naftos gavybą.

Studentams – tai puiki galimybė jau įgytas žinias pritaikyti pratiškai. Savo ruožtu, ROCG skyrė 5, 4 tūkst. eurų šių studentų stipendijoms.

Patirtis su naftos gavybos gigantais

Pasak praktiką atliekančio Taikomosios matematikos magistranto Gedmanto Čepkausko, gavęs pasiūlymą pamatyti iš vidaus su kokiais iššūkiais susiduria naftos pramonės milžinės, jis ilgai nedvejojo ir dabar, naudodamas mašininio mokymosi metodus, kuria įrankį, kuris padės aptikti įtrūkimus naftos įmonių vamzdynuose.

„Radus sprendimą šiai problemai gavybos platformose ir naftos perdirbimo įmonėse pavyktų sumažinti nelaimingų įvykių tikimybę, nes atitinkamų dalių priežiūra taptų autonomiška ir vyktų ištisus metus visą parą. Taip pat tokia technologija leistų sumažinti CO2 išmetimą, nes nebereikėtų fiziškai vykti į atokias vietas, kuriose išgaunama nafta“, – apie darbą praktikos metu pasakoja G. Čepkauskas.

„Pasimatuoti“ profesiją – verta

Stažuotė studijų metu yra puiki galimybė išbandyti karjeros sritį, įgyti įgūdžių, susipažinti su darbo pobūdžiu.

Studentas pabrėžia, kad galimybė išbandyti profesiją leidžia susipažinti su įvairių sričių profesionalais, o tai labai svarbu planuojant nuolatinę darbo veiklą.

„Taip galima plėsti specialybines žinias ne tik auditorijoje, bet ir realiai stebėti, kaip naujausi moksliniai atradimai pritaikomi versle, o išbandant skirtingas profesijas tarptautinėje rinkoje, sudaromos sąlygos semtis aukščiausio lygio žinių, kurias vėliau bus galima  panaudoti ir Lietuvoje“, – apie stažuotės privalumus pasakoja G. Čepkauskas.

Verslo ir universiteto ryšys

Ryšius su bendrove, kurioje studentai atlieka praktiką, užmezgė ir pagrindines veiklas organizuoja KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto docentas-praktikas dr. Mayur Pal,  neseniai prisijungęs prie fakulteto bendruomenės.

Pasak docento M. Pal, gilusis mokymasis, dirbtinis intelektas (DI) ir duomenų analizė yra sparčiai besivystančios mokslo sritys, integruojamos įvairiose pramonės šakose: „DI ir mašininis mokymasis (MM) yra pagrindiniai veiksniai siekiant veiksmingai įveikti ne vieną iššūkį, kylantį skirtinguose pramonės sektoriuose, pasiekti geresnių veiklos rezultatų ir mažinti kaštus“.

Kaip teigia docentas M. Pal, KTU MGMF studentai daug DI ir MM žinių bei įgūdžių įgyja paskaitų ir seminarų metu, tačiau baigus studijas jiems tenka susidurti su realiomis pramonės problemomis. Galimybė dar studijų metu susipažinti su verslo realybe padeda  pasiruošti ateities karjerai.

„Penki fakulteto studentai iki rugpjūčio pabaigos atliks aukštos kokybės praktiką, o jų darbo rezultatai sukurs vertę ROCG. Tikimės, kad ši studentų praktika atvers kelią būsimam bendradarbiavimui su ROCG ir ateinančiais metais“, – apie ateities planus pasakoja dėstytojas.

Praktiką „ROCK-OIL Consulting Group“ taip pat atlieka Taikomosios matematikos bakalauro studentai Rimantas Paulauskas ir Laurynas Veščiūnas, magistrantai Dovydas Lugas ir Pijus Makauskas.

Studentus konsultuos įmonės atstovai ir MGMF Taikomosios matematikos ir Matematinio modeliavimo katedrų mokslininkai – doc. prakt. dr. Mayur Pal, doc. dr. Tomas Iešmantas, doc. dr. Mantas Landauskas ir prof. habil. dr. Minvydas Kazys Ragulskis.