Prašymų studijuoti šuolio laukiama savaitės pabaigoje

Prof. Pranas Žiliukas mūsų portalui antradienį teigė, kad abiturientų suaktyvėjimas kol kas nėra tin stiprus.

„Didesnį prašymų šuolį turėtume pajusti šios savaitės pabaigoje. Tuomet nemaža dalis abiturientų jau bus gavę brandos atestatus. Vis dar trūksta vieno svarbiausių egzaminų – anglų kalbos – įvertinimų. Jų tikimąsi sulaukti poryt, ketvirtadienį. Tuomet dauguma abiturientų turės „pilną komplektą“. Dabar dar trūksta vieno svarbaus dalyko dedamosios konkursiniam balui apskaičiuoti,“ – būsimų studentų aktyvumo tendencijas komentavo LAMA BPO prezidentas.

Visgi Liepos 15 dieną, kuomet paaiškėjo dar keturių valstybinių brandos egzaminų (tarp jų – lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos) rezultatai, pasak prof.P.Žiliūko, buvo juntamas didesnis naujų kandidatų šuolis. Tądien sulaukta 466 naujų prašymų. Vidutiniškai per parą pageidavimus studijuoti pateikia apie 250 – 300 naujų asmenų.

Šiuo metu prašymus studijuoti jau yra pateikę daugiau nei 24 tūkst. kandidatų. Sunku tiksliai palyginti šių metų aktyvumą su ankstesniais metais, kadangi trečius metus iš eilės brandos egzaminų bei priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas ženkliai svyruoja dėl pandemijos sukeltų trukdžių.

Neapsisprendusiųjų – apie 30 proc.

Iki šiol aktyviausiai prašymus studijuoti teikė ankstesniais metais mokyklas baigė asmenys. Nors abiturientai po truputį aktyvėja, jų skaičius vis dar nėra labai didelis – apie 8,5 tūkst. Pasak prof. Prano Žiliuko, laukiama iš viso apie 13 – 14 tūkst. abiturientų prašymų. Taigi, remiantis ankstesniųjų metų tendencijomis, iki priėmimo pabaigos dar tikimąsi sulaukti apie 5 tūkst. šių metų abiturientų prašymų.

Neapsisprendusių, kur norėtų studijuoti, tačiau jau užsiregistravusiųjų šiuo metu – apie 30 proc. Tai asmenys, užregistravę savo prašymą LAMA BPO sistemoje, tačiau dar neįrašę konkrečių studijų programų bei aukštųjų mokyklų, į kurias kandidatuos. Pašnekovo manymu, jie dar mąsto, dairosi, laukia paskutiniųjų egzaminų įvertinimų ir skaičiuoja savo konkursinius balus.

Apie tai, kur šiemet bus didžiausi konkursai, LAMA BPO prezidentas nebuvo linkęs komentuoti. Tam palankesnis laikas, pasak jo, bus ateinančią savaitę, kuomet didžiajai daliai abiturientų jau bus įteikti brandos atestatai. Dauguma mokyklų pradės išrašyti brandos atestatus nuo ketvirtadienio, kai paaiškės likusių VBE rezultatai.

Primename abiturientams svarbiausias datas

Likusių valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki šio penktadienio, liepos 23 d. Nuo tada daugelis šalies mokyklų pradės išduoti abiturientams brandos atestatus.

Po rezultatų paskelbimo mokiniai turės dvi darbo dienas, per kurias galės pateikti savo mokyklos vadovui apeliacijas. Prašymuose nagrinėti apeliacijas reikia nurodyti argumentus, kodėl mokinys nesutinka su egzamino įvertinimu. Vertėtų apsvarstyti tai, kad po apeliacijos egzamino įvertinimas padidėja tik daliai mokinių. Kitiems jis gali likti toks pat ar net sumažėti. Apeliacijos bus išnagrinėtos ne vėliau nei rugpjūčio 5 d.

Prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose kandidatai gali teikti iki rugpjūčio 5 d. 12 val. LAMA BPO sistemoje. Iki tada savo pasirinkimus gali keisti ir seniau užsiregistravę kandidatai.

Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 9 d.

* * *

Detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas grafiką rasite čia:

Kur stoti | LAMA BPO paskelbė detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkaraštį

“Kur stoti” konkursinio balo skaičiuoklę rasite čia:

https://www.kurstoti.lt/kbs#

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com