Prof. R. Benetis apdovanotas 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu – už ypatingus nuopelnus Lietuvai ir Kaunui, svarų indėlį į sveikatos mokslų vystymą ir tobulinimą, ypač uolų ir sąžiningą darbą ir visuomeninę veiklą.

„Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – didžiausias mūsų mieste. Galime drąsiai sakyti, jog tai lyderiaujanti sveikatos mokslų srities aukštoji mokykla šalyje, ir ne tik – tai galinga varomoji jėga, padedanti Kaunui ir toliau augti.

Vertiname stiprų universiteto indėlį į bendrą miesto gyvenimą. Šis 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas – tai miesto padėkos ir pagarbos ženklas rektoriui prof. R. Benečiui bei visai LSMU bendruomenei“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės meras V. Matijošaitis.

„Garbingi apdovanojimai, Valstybės dieną teikiami Kaune veikiančių aukštųjų mokyklų rektoriams – džiugus, išskirtinis įvykis. Tai – pagarba ir dėmesys įvairių sričių intelektualus vienijančiai miesto akademinei bendruomenei“, – priimdamas apdovanojimą, pažymėjo prof. R. Benetis.

Gydytojas kardiochirurgas, gydytojus rengiančio universiteto rektorius pabrėžė, jog jam įteiktas aukštas apdovanojimas – tai visų per COVID-19 pandemiją dirbusių Kauno medikų   pasiaukojimo ir profesionalumo įvertinimas, prasminga dovana LSMU bendruomenei.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad šiandien Kaunas – pirmasis, garbės ženklais įvertinęs gydytojo darbą“, – kalbėjo prof. R. Benetis.

Santakos garbės ženklais nuo 2005 metų apdovanojami kauniečiai ir užsienio valstybių vadovai, savo darbais nusipelnę Kaunui ir Lietuvai.

Aukščiausiu apdovanojimu – pirmojo laipsnio Santakos garbės ženklu – pagerbiami Lietuvos ir užsienio valstybių vadovai, taip pat gali būti apdovanojami kiti asmenys už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvai.

Pirmojo laipsnio Santakos garbės ženklu anksčiau yra apdovanoti tokie žinomi, nusipelnę asmenys, kaip Jonas Jurašas, Petras Bingelis, Vladas Garastas, Giedrius Kuprevičius, Modestas Paulauskas, Algirdas Antanas Avižienis, arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, Virgilijus Noreika, Liudas Mažylis ir kt.

(Nuotraukoje - prof. R. Benetis – centre, trečias iš kairės).