Linkėjo nesustoti tobulėti

Kadangi karantinas šalyje dar neatšauktas, tad ir diplomų įteikimo šventė nėra sugrįžusi į tradicinį ritmą, kuomet laisvai galima apkabinti ką tik diplomus gavusius ir į gyvenimą išeinančius jaunuosius specialistus. Šiemet diplomai įteikti beveik tūkstančiui jaunuolių, o sveikinimo žodžiai skriejo virtualiu būdu.

Šventėje pagerbtas ir buvęs ilgametis LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas. Jam už nuopelnus universitetui suteiktas Rektoriaus emerito vardas. Ypatingame Universiteto renginyje taip pat suteiki profesorių ir docentų vardai.

Su svarbia universiteto baigimo švente absolventus ir visą bendruomenę pasveikino Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Jis akcentavo sveikatos sistemos darbuotojų svarbą siekiant išsaugoti gyvybes.

„Per ilgus studijų metus pasisėmę dalykinių žinių ir įgūdžių, netrukus tai galėsite pritaikyti praktikoje. Daugelis jūsų įsiliesite į Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą, pastaruoju metu patyrusią sudėtingų išbandymų. Per pandemiją visuomenė dar kartą įsitikino, koks svarbus ir reikšmingas sveikatos mokslų atstovų, mokslininkų, gydytojų, slaugytojų, visuomenės sveikatos specialistų darbas. Jums taip pat teks dalyvauti nesibaigiančioje kovoje už žmonių ir gyvūnų sveikatą. Nuo to, ar dėsite visas pastangas ir padarysite viską, kas įmanoma, priklausys Lietuvos žmonių tikėjimas sveikatos apsaugos sistema, kartu ir savo valstybe“, – sveikinimo žodį tarė G. Nausėda ir palinkėjo toliau tobulėti, kaupti žinias ir neprarasti žmogiškumo.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis taip pat antrino sakydamas, kad medicinos personalas atlieka labai svarbią misiją, kupiną netikėtumų ir iššūkių.

„Nuėjote ilgą ir nelengvą kelią, tačiau dar daugiau laukia priekyje. Šiandien jūsų garbinga misija kaip niekada svarbi. Tikiuosi, kad po studijų pasiliksite ir įsitvirtinsite augančiame mieste, nes mūsų miestui labai reikalingi tikri profesionalai“, – palinkėjo miesto vadovas.

Padėka už laiką kartu

LSMU atstovai absolventams padėkojo už tai, kad šie patikėjo universitetu ir dabar į gyvenimą išeina turėdami kupiną žinių bagažą, kuris padės kurti geresnę ateitį.

Universiteto rektorius prof. Rimantas Benetis įsitikinęs, jog diplomų įteikimo šventė vainikavo ne vienerius metus, kurių metu formavosi įgūdžiai ir supratimas apie tai, kokia reikšminga yra gydytojo profesija.

„Jūs išeinate į gyvenimą labai atsakingu momentu. Pandemija darė įtaką paskutiniais studijų metais ir ji jus pasitiks išėjus su mūsų universiteto diplomu rankose. Tikiuosi, kad jūs padarysite viską ir bus garbė nešti universitete įgytą diplomą per visą gyvenimą. Jūs turėsite tapti siela tų, kurie kenčia, serga. Susidursite su labai daug chaoso, bet tikiu, kad rasite sprendimus ir atliksite savo pareigą“, – sveikinimo žodį tarė rektorius.

Kiti universiteto bendruomenės nariai gražiais žodžiais sujungė visus studijų metus, kartu patirtas emocijas bei išsakė palaikymą, kad jaunieji sveikatos specialistai visada tvirtai stovėtų ir didžiuotųsi, jog padeda žmonėms.

„Norėčiau palinkėti, kad ir kokius darbus dirbsite ateityje, lai jums tai būna atgaivos, įkvėpimo ir džiaugsmo šaltinis. Tegul naujasis etapas džiugina širdį, atveria protą, įkvepia naujiems tikslams. Jūsų gyvenimas priklauso ne nuo to, ką gyvenimas jums suteikia, o nuo to, ką jūs duodate gyvenimui. Aplinkybės ir įvykiai nuspalvina gyvenimą, bet pačias spalvas renkatės jūs“, – absolventams palinkėjo LSMU Senato pirmininkė prof. Jūratė Macijauskienė.

„Net ir sunkiausiu metu universitetas stengėsi išpildyti jūsų lūkesčius. Jūsų sunkiu darbu, dideliu noru ir tikėjimu pelnytas diplomas – tik pradžia įsipareigojant savo asmeniniam gyvenimui.

Universitetas jus paruošė viskam, o svarbiausia – išmokė tikėti savimi ir tuo, ką darote. Tikėkite ir gyvenkite ne tik sau, bet ir ateičiai bei neužmirškite rūpintis savimi, nes Lietuvai reikia neperdegusių herojų“, – už studijų metu kartu praleistą laiką jauniesiems specialistams padėkojo ir LSMU tarybos pirmininkas Gintaras Skorupskas.

Absolventai – unikalūs lyderiai

LSMU absolventus sveikino ir universiteto kancleriai, prorektoriai bei kiti žinių kelionėje lydėję profesoriai, o studentai paragino nepamiršti vieni kitų ir jausti palaikymą.

„Norisi palinkėti sėkmės, nebijoti svajoti, kurti, kartais griauti, siekti užsibrėžtų tikslų bei dirbti norimoje srityje. Taip pat norisi priminti, kad visa studentų bendruomenė jumis tiki, nes jūs esate ateities sveikatos priežiūros lyderiai“, – apie tai, jog studentai visada vieni kitus palaikys, nepriklausomai, ar studijos dar tik įpusėjo, ar jau rankose laikomi diplomai, kalbėjo Studentų atstovybės prezidentė Evelina Alūzaitė.

Būsimus medikus diplomų įteikimo šventėje originaliai pasveikino ir grupė „The Roop“, iš įvairių universiteto erdvių atsiuntusi muzikinius linkėjimus. „Linkime jums likti unikaliems“, – po dainų pridūrė grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Tarptautinis ritmas

Šiais metais studijas LSMU baigė 962 absolventai, 118 jų atvyko iš įvairių pasaulio šalių. Universiteto bendruomenė džiaugėsi, kad LSMU atranda ir įvertina vis daugiau studentų iš kitų valstybių.

Be 360 būsimųjų gydytojų, iš kurių net 74 atvykę iš užsienio, universiteto diplomai šiemet įteikti 115 Odontologijos fakulteto absolventų, tarp jų – 21 užsienio šalių atstovui. Studijas šiemet baigė 111 būsimųjų farmacininkų, iš kurių 5 užsieniečiai.

Šiemet studijas baigė ypač gausus būrys slaugos specialistų – Slaugos fakultetas įteikė 165 diplomus (trys iš jų užsienio piliečiams). Visuomenės sveikatos fakultetas į gyvenimą išleido 89 diplomuotus Lietuvos ir aštuonis užsienio specialistus.

Gyvūnų mokslų fakultete studijas baigė 35 lietuviai ir dar keturi kitų valstybių studentai. LSMU diplomai įteikti ir 75-iems Veterinarijos fakulteto absolventams, tarp kurių trys užsieniečiai