Jos metu jaunieji dizaineriai iš Kauno kolegijos, Vilniaus kolegijos, Vilniaus dizaino kolegijos, Vilniaus dailės akademijos, Zagrebo universiteto (Kroatija), Rėzeknės technologijų akademijos (Latvija) bei Prienų „Žiburio“ gimnazijos pristatė savo kolekcijas.

Naują renginio formatą įtakojo pandemija

Kaip atskleidžia renginio organizatorė, Mados dizaino studijų programos koordinatorė Stella Justina Kasperavičienė, filmo kūrimas buvo iššūkis ir organizatoriams, ir studentams, „Apkalbose 2021“ pristačiusiems savo kolekcijas. „Organizuoti renginį sekėsi gerai. Nors jis ir pareikalavo netradicinių sprendimų, tačiau sulaukėme didelės paramos iš Menų akademijos vadovės dr. Ingos Valentinienės. Mados filmas buvo kuriamas pirmą kartą, pirmą kartą teko bendrauti ir su filmo režisieriumi-operatoriumi, nežinojome, kokio rezultato sulauksime. Nelengva buvo ir studentams, nes reikėjo surasti tinkamas, idėjas atspindinčias, filmavimo vietas, tartis dėl leidimų jose filmuoti. Smagu, kad visi mus priėmė geranoriškai. Filmavimas vyko šešias dienas, todėl reikėjo ieškoti kirpėjų ir vizažistų kiekvienai dienai. Čia mums labai pagelbėjo Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) pirmininkė Jolanta Mačiulienė ir jos kirpėjų komanda, kurie skyrė savo laiką modelių sušukavimui. Kolekcijų įvaizdžius padėjo sukurti Įvaizdžio dizaino studijų programos studentai, kurie pagelbėjo ir filmavimų metu. Esame labai dėkingi ir Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vadovei Žanetai Mickienei, katedros dėstytojams ir studentams už vizažo atlikimą. Labai džiaugiamės tokiu bendradarbiavimu tarp studijų programų. Su modeliais pagelbėjo nuolatinės partnerės Deimantės modelių agentūra ir modelių agentūra „Catwalk“. Labai džiaugiamės, kad profesionaliai nufilmuotas kolekcijas atsiuntė mūsų užsienio ir Lietuvos mokyklų partneriai“, – pasakoja S. J. Kasperavičienė ir priduria, kad mados filmas – tik alternatyva įprastam renginiui.

„Apkalbos“ – galimybė jauniesiems dizaineriams pristatyti savo kolekcijas visuomenei

S. J. Kasperavičienė atskleidžia, kad „Apkalbos“ – tai renginys, kuris svarbus tolesniam jaunųjų dizainerių profesiniam keliui. „Dalyvavimas jame studentams yra labai svarbus, nes tai yra galimybė parodyti savo kūrybą, ją pristatyti. Tokiu būdu jie reprezentuoja save visuomenei ir darbdaviams“, – sako renginio organizatorė.

Mados dizaino studijų programos trečiakursė Miglė Černauskaitė, pristačiusi kolekciją „Dvi dimensijos“, pripažįsta, kad nors teko susidurti su iššūkiais, renginys paliko pozityvų įspūdį. „Vertinu „Apkalbas 2021“ teigiamai, nes vienu metu galima pamatyti ir susipažinti su kitais kūrėjais, jų darbais. Sunkiausia buvo viską spėti, apgalvoti menkiausias detales, ir, žinoma, siekti kuo aukštesnio rezultato“, – pasakoja studentė, pridurdama, jog renginyje nusprendė dalyvauti, nes norėjo visiems pristatyti pirmąją personalinę kolekciją, skleisti tvarumo idėją, – „Iš renginio grįžau kupina įvairiausių emocijų, idėjų bei užmezgusi naujas pažintis.“ Gintaras Rėpša, pristatęs vyriškų drabužių kolekciją „Liudui“, kurią inspiravo Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“, džiaugiasi, kad šiais metais renginys įvyko nepaisant pandemijos. „Puiku, jog „Apkalbos 2021“ nepasimetė pandemijos sąmyšyje ir organizatoriai atrado būdą, kaip jas surengti. Manau, kad mados filmas – labai tendencingas renginio formatas, turintis daug pliusų, nes filmuotą medžiagą galima naudoti ir kituose renginiuose ar socialiniuose tinkluose. Kas buvo nauja, tai kolekcijos pateikimas – viską reikėjo apgalvoti iš anksto, teko šiek tiek pakeisti mąstymą. Reikėjo atrasti būdus, kaip viską kuo geriau pateikti žiūrovui, kuris kolekciją stebės ekrane“, – pasakoja trečio kurso Mados dizaino studijų programos studentas. Antrą kartą „Apkalbose“ savo darbus pristatęs G. Rėpša sako, kad dalyvavimas renginyje leidžia ugdyti įgūdžius, kurie, pasak jaunojo dizainerio, bus naudingi ir ateityje: „Kolekcijos pristatymas renginyje davė labai daug: susipažinau su daugybe žmonių, kurie padėjo kuriant kolekcijos filmuką, taip pat įgijau įgūdžių, kuriuos panaudosiu ateities projektuose.“