„Povilas atsakingai ir nepriekaištingai vykdo užduotis, visas atsiduoda darbui ir jį atlieka iki galo“, – vaikiną apibūdina daugelis Akademijos bendruomenės narių, laikantys jį pavyzdžiu, į kurį turėtų lygiuotis visi kariūnai.

Krn. Povilas Masionis – aktyvus Akademijoje veikiančio Žvalgų būrelio ir žurnalo „Kariūnas“ redakcinės kolegijos narys, nuo pirmo kurso itin daug rašantis į šį žurnalą ir į Akademijos socialinį tinklą „Facebook“. Iki studijų vaikinas tarnavo Algirdo batalione kaip nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, kol po metų įstojo į Lietuvos karo akademiją.

Povilą kaip geriausią kariūną instruktoriai išrinko ir pirmame kurse, kada pirmakursiai baigė Bazinį kariūno kursą ir įgijo pagrindinio karinio pasirengimo pagrindus – žinių, reikalingų studijuojant karo akademijoje.

Tęsiant Lietuvos karo akademijos tradicijas, geriausiam Akademijos absolventui suteikiant pirmąjį karininko laipsnį krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kaip kario garbės simbolį įteiks kardą, o Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skirs piniginę premiją.

Šiais metais Simono Daukanto aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Akademijos kariūnams pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį suteiks liepos 2 d. 12.00 val. 44 vaikinai ir 4 merginos prisieks ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Tai – vienas didžiausių renginių, siekiantis tarpukario Lietuvos tradicijas, kurį kasmet organizuoja ir visuomenei pristato Lietuvos karo akademija. Juo domisi tiek abiturientai ir jų artimieji, tiek Lietuvos krašto apsaugos sistemos bendruomenė, tiek sostinės gyventojai ir svečiai, turistai, politikai, užsienio šalių diplomatai.

Karo akademija džiaugiasi, galėdama šią šventę švęsti su žmonėmis, atėjusiais stebėti renginio Simono Daukanto aikštėje Vilniuje.

Studijos LKA

Norintys prisijungti prie kariūnų ir įgyti universitetinių ir karybos žinių, patirti daugiau įspūdžių, kviečiami pradėti studijas Karo akademijoje. O jas baigus tapti karininkais.

Pirmasis žingsnis – motyvacinis pokalbis, kuris vyksta nuotoliniu būdu. Stojančiojo buvimo vieta nesvarbi, belieka pasirūpinti sklandžiu interneto ryšiu ir pokalbiui skirta platforma. Motyvacinis pokalbis skirtas kandidato norui ir pasiryžimui tapti Karo akademijos kariūnu, vėliau – karininku įvertinti. Užsiregistravusiems telefonu +370 68 23 1072 arba el. paštu lka.atranka@mil.lt stojantiesiems sutartu laiku Vertinimo komisija nuotoliniu būdu užduoda klausimus paskelbtomis temomis, į kuriuos jie turi atsakyti.

Po pokalbio gavęs teigiamą atsakymą kandidatas gali dalyvauti kitame stojimo etape – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Paskui turi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti prašymą (www.lamabpo.lt) studijuoti Lietuvos karo akademijoje ir joje pasirašyti studijų sutartį.

Daugiau informacijos apie atranką galima rasti Lietuvos karo akademijos interneto svetainėje www.lka.lt, puslapyje su rubrika „Stojantiesiems" >>>.

Norintys įstoti į Lietuvos karo akademiją ir joje baigę studijas tapti karininkais kviečiami dalyvauti atrankoje!

 

Eimanto Genio nuotraukos:

Krn. Povilas Masionis studijų metu LKA

Pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonija 2020 metais