Informacinių sistemų technologijos studijų programos baigiamojo kurso studentai Giedrius Nazarenko ir Tomas Šukys, vadovaujami Informatikos mokslų katedros lektoriaus Donato Daugirdo, atliko įmonių užsakytus mokslo taikomųjų tyrimų darbus.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai Giedrius Nazarenko ir Tomas Šukys informatikos mokslų profesinio bakalauro diplomus dar tik gaus birželio pabaigoje, bet pagal įmonių užsakymus parengti šių vaikinų baigiamieji darbai gali būti naudojami jau dabar.

Giedrius Nazarenko duomenų centro UAB „Cherry Servers“ užsakymu sukūrė ir integravo klientų turimų paslaugų peržiūros ir valdymo programą. Norint sutaupyti klientų ir darbuotojų laiką, buvo nuspręsta sukurti aplikaciją, leidžiančią pasinaudoti įmonei priklausančiu API moduliu, kad būtų lengviau ir patogiau valdyti jau turimus serverius „Cherry Servers“ duomenų centre. Įdiegus šią aplikaciją įmonė galės teikti paprastesnes serverių valdymo paslaugas klientams ir darbuotojams. Vartotojams bus galima greičiau ir patogiau prisijungti prie serverio valdymo skydo, pamatyti pagrindinę informaciją apie turimą paslaugą ir pasiekti  valdymo funkcijas (įjungimas / išjungimas / perkrovimas / nutolusios pelės klaviatūros ir monitoriaus pasiekiamumas).

Tomui Šukiui UAB „Mezgama“ įmonės vadovas iškėlė tikslą sukurti nekilnojamo turto nuomos valdymo sistemą, kuri suteiktų galimybę vartotojui sukurti, peržiūrėti ir redaguoti valdomus nekilnojamojo turto objektus, taip pat leistų peržiūrėti nuomojamo ploto informaciją ir surinkto nuomos mokesčio statusą. Įmonei reikėjo mobilaus įrenginio, kuris padėtų efektyviau ir kokybiškiau surinkti mokesčius.  Sistemos vartotojas gali peržiūrėti, redaguoti duomenis, tam reikia prieigos prie interneto ir išmaniojo įrenginio, palaikančio Android 10.0 ir naujesnes versijas arba iOS 13.0 ir naujesnes operacinių sistemų versijas. Tomo Šukio sukurta sistema įmonei „Mezgama“ suteiks galimybę pereiti į skaitmeninį nekilnojamojo turto valdymą.